25 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 rugpjūčio, 2020

„Valstiečiai“ visiškai ima Panevėžio rajono valdžią į savo rankas

Įkandin po tiesioginiuose rinkimuose Panevėžio rajono meru išrinkto Povilo Žagunio, „valstiečiai“ rajone toliau stiprina savo pozicijas ir į šalį stumia net savo nuolatinius koalicijos partnerius socialdemokratus. Atrodo, kad šią kadenciją beveik visa Panevėžio rajono valdžia atsidurs beveik pusę tarybos mandatų gavusių „valstiečių“ rankose.

Nuo 2004 metų lapkričio mero pareigas einantis P. Žagunis dar ketveriems metams įsitvirtino mero poste. Praėjusią savaitę vykusiame tarybos posėdyje, tvirtinant mero ir vicemero atlyginimus, buvusieji opozicijos atstovai teigė, kad tarp šių dviejų politikų atlyginimų skirtumas yra labai nedidelis, nors vicemeru būti gali bet kas, o meru dirbti ir dar atstovauti rajoną aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, o Lietuvą – Briuselyje, kiekvienas negali. Merui patvirtintas 10,5, o vicemerui – 8,8 bazinės algos dydžio koeficientai, priedai už valstybės tarnyboje ištarnautus metus. Be to, jų atlyginimai gali didėti, nes Seimui yra pateiktos Prezidentės pasirašytos įstatymo pataisos, kurios numato merų atlyginimų didėjimą.

Praėjusios kadencijos taryboje socialdemokratai turėjo vicemero ir savivaldybės administracijos direktoriaus postus, o dabar jiem teks tenkintis vienintele vicemero kėde. Didžiulę patirtį turintis ilgametis savivaldybės administracijos direktorius Vitalijus Žiurlys paliktas už borto, o į jo vietą sėdo „valstiečių“ statytinis Eugenijus Lunskis.

Rajono taryba  07 Grigiene
Violeta Grigienė žadėjo likti nefrakcine politike.

Suformuotos naujos frakcijos parodė, kad niekam su „valstiečiais“ susilyginti nepavyks. Jei socialdemokratai, konservatoriai ir Liberalų sąjūdis suformavo po vieną frakciją, narystę konservatorių gretose sustabdžiusi Violeta Grigienė, bent kol kas prie nieko nesijungė ir žadėjo likti nefrakcine politike. „Valstiečiai“ pasiskelbė pasiskirstę į keturias frakcijas.

Be to, iš septynių buvusių tarybos komitetų ketverius metus bus tik keturi ir visiems jiems vadovaus arba lemiamą įtaką priimant sprendimus turės „valstiečiai“.

Biudžeto, ekonomikos ir investicijų komitetą sudarys 9 politikai ir jam, mero P. Žagunio siūlymu, vadovaus „valstietis“ Petras Nevulis. Pastarojo pavaduotoju, veikiausiai „dėl vaizdo“, patvirtintas konservatorius Jonas Masiokas.

Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komitetui, kurį sudarys 7 nariai, vadovaus politikos senbuvis „valstietis“ Jonas Kaušakys, o jo pavaduotoju bus liberalsąjūdietis mokytojas ir menininkas Dalius Dirsė.

Kaimo, sveikatos ir socialinių reikalų komitetui, kuriame bus 8 nariai, vadovaus socialdemokratė Jūratė Januškienė, jos pavaduotoja bus „valstietė“ Vitalija Kuliešienė, tačiau ir šiame komitete „valstiečiai“ turės aiškią daugumą.

Kontrolės komitetas suformuotas iš 7 tarybos narių. Nors jam vadovaus liberalsąjūdietė Daiva Juodelienė, pavaduotoju bus „darbietis“ Rimantas Trota, tačiau koalicijos partneriai, o tarp jų trys „valstiečiai“, vėlgi turės ryškų pranašumą.

Tarybos kolegija irgi suformuota taip, kad ten žodį turės net penkias iš 9 vietų uzurpavę „valstiečiai“. Su jais posėdžiaus dar du socialdemokratai, po vieną konservatorių ir leberalsąjūdietį.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau