„Valstiečiai“ kaltina G. Landsbergį atstovaujant jo verslą remiantiems pensijų fondams

„Valstiečiai“ kaltina G. Landsbergį atstovaujant jo verslą remiantiems pensijų fondams

Ignas JAČAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

G. Landsbergis.

Valdančiųjų „valstiečių“ atstovai kaltina opozicinių konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį atstovaujant jo šeimos verslą remiantiems pensijų fondams.

Pats G. Landsbergis kaltinimus vadina insinuacijomis ir spaudimu Konstituciniam Teismui (KT), turinčiam pasisakyti dėl pensijų reformos, tačiau sako, kad detalesnius paaiškinimus turėtų pateikti ne jis, o verslininkai.

„Valstiečiai“ G. Landsbergio pasirašytą kreipimąsį į KT įvardija kaip „politinę korupciją“, pabrėždami, kad jis beveik visiškai sutampa su pensijų fondų teisininkų parengtu tekstu, o pensijų fondų investicijas valdanti privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ investuoja ir į naują mokyklos pastatą Vilniuje, kurį nuomosis G. Landsbergio šeimos verslas.

BIC

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti, ar „politinės korupcijos požymių turinti“ konservatorių lyderio veikla yra suderinama su Politikų etikos kodekso reikalavimais. Politine korupcija G. Landsbergį kaltina ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

„Matant, kaip aktyviai G. Landsbergis gynė pensijų fondų interesus Seime, neturėtų stebinti tai, kai 11 mln. eurų investicija, kurią skiria didžiausių Baltijos šalių pensijų fondų išlaikomas fondas BaltCap, pasieks būtent Karalienės Mortos, o ne kokią kitą, pvz. valstybinę, mokyklą“, – teigia A. Širinskienė.

Ji pabrėžia, kad G. Landsbergis nenusišalino svarstant ir balsuojant dėl pensijų reformos bei pensijų fondų ateities.

Praėjusią savaitę „BaltCap“ pranešė, kad fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ skirs 11 mln. eurų naujos mokyklos ir vaikų darželio statybai Vilniaus Kalnėnų mikrorajone. Pastatu mokėdami nuomos mokestį naudosis G. Landsbergio žmonos Austėjos Landsbergienės valdoma Karalienės Mortos mokykla bei darželis „Vaikystės sodas“.

„BaltCap“ taip pat skelbė, kad į jos įsteigtą 100 milijonų eurų dydžio fondą BInF investavo visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, gyvybės draudimo bendrovė bei kiti instituciniai investuotojai.

„Aš apie jį (fondą BaltCap– BNS) nieko nei galiu pasakyti, nes aš niekaip nesu su juo susijęs. Jei būtų reikalingas komentaras, kaip ir kitais atvejais, jį turi pateikti verslas, kuris tuo užsiima“, – BNS sakė G. Landsbergis.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vadovas tikina, kad KT statomas „į labai nepatogią padėtį“ dėl „valstiečių“ vykdomo „neteisėto spaudimo“.

„Konstituciniam Teismui priimti objektyvų sprendimą po to spaudimo, kurį vykdė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, yra labai sudėtinga. Aš suprantu, kad jie mėgina rasti būdus iš tos situacijos išsisukti eiliniais kaltinimais. Nežiūriu į tai rimtai, nes bet kokios insinuacijos yra netiesa“, – pabrėžė jis.

Per 30 Seimo opozicijos atstovų iš įvairių frakcijų liepą kreipėsi į KT dėl Seimo patvirtintos pensijų sistemos reformos tvirtindami, kad kitąmet prasidėsianti reforma pažeis antroje pensijų kaupimo pakopoje dalyvaujančių žmonių teisėtus lūkesčius. KT prašymą ėmėsi nagrinėti rugsėjį.

Konservatorių lyderis anksčiau yra apkaltinęs vieną pensijų reformos iniciatorių „valstietį“ S. Jakeliūną spaudimu KT, kai šis patvirtino, kad buvo susitikęs su KT pirmininku Dainium Žalimu, o be kitų klausimų aptarė ir pensijų reformą. „Valstietis“ tikino nedaręs spaudimo KT pirmininkui. D. Žalimas taip pat tvirtino nepatyręs spaudimo.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.