Valdžia tikrovę mato visiškai per kitokius akinius

Valdžia tikrovę mato visiškai per kitokius akinius

Gintautas SUBAČIUS / JP nuotr.

Panevėžio miesto vadovai surengę tradicinius spaudos pusryčius pirmųjų kadencijos metų rezultatams apžvelgti išsijuosę gyrėsi nuveiktais darbais, investiciniais projektais, gražėjančiu miestu. Susidarė įspūdis, kad patekusieji į valdžia nebemato duobėtų gatvių ir įvažų, kitų žmones kamuojančių problemų.

Trumpą apžvalgą žadėjęs meras Rytis Račkauskas faktiškai išnaudojo visą spaudos konferencijai numatytą laiką, todėl , pavyzdžiui, administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Vyžintas net negavęs žodžio išskubėjo tvarkyti kitų reikalų.

R.Račkauskas ne kartą akcentavo dialogą su bendruomenėmis, tradiciniais tampančius Maldos pusryčius. Jis džiaugėsi, kad buvo įsteigtas Bendruomenių, visuomeninių organizacijų ir jaunimo reikalų komitetas, pagerėjo sustikrintos Verslo tarybos veikla. Pats meras kiekvieną savaitę priiminėjo gyventojus ir tiesiogiai išsprendė ne vieno jš jų bėdas.

BIC

R.Račkauskas minėjo, kad pernai bendruomenėms (daugiausia religinėms, nors apie tai buvo nutylėta) remti buvo išdalyta, 145,6 tūkst. Eur, pradėtas Atviro jaunimo centro kūrimo procesas, primtas politinis sprendimas reorganizuoti švietimo įstaigų tinklą, pastatytas Dailės galerijos priestatas, ledo arena, numatoma tvarkyti Gamtos mokyklą, įrengti įvažą į Rožyno progimnaziją, toliau remontuoti V.Žemkalnio gimnaziją ir “Žemynos” progimnaziją, griaunamas buvęs mėsos kombinatas, rengiamas buvusio konservų fabriko projektas, LEZ pradėjo veikti “Devold” gamykla.

R.Račkauskas pažadėjo gerokai įspūdingesnę miesto gimtadienio šventę per kuria vyks Europos siaurųjų geležinkelių suvažiavimas, pasaulio kurčiųjų iliuzionistų festivalis, oro balionų čepionatas, pasaulinės triatlono varžybos.

Meras akcentavo, kas abiejose Nevėžio pusėse bus tvarkomos viešosios erdvės nuo pat Dembavos iki Savitiškio gatvės tilto.

Vicemeras Petras Luomanas pirmiausia prakalbo apie vaikų globos užtikrinimą šeimynose ir bendruomenėse, tačiau dar nėra tokios srities specialistų, iki galo nesutvarkyta teisinė bazė.

Vicemeras pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko išjudinti švietimo įstaigų tinklo reformą, nes ji buvo verkiant reikalinga vien dėl to, kad per 12 metų moksleivių skaičius sumažėjo nuo 21 tūkst. iki 11,4 tūkst ir žinant, kad miesto mokyklas lanko 1,4 tūkst. rajono vaikų.

Vicemeras Aleksas Varna vylėsi, kad savivaldybei pavyks atsikratyti nebaigtos statyti mokyklos Pilėnų kvartalę ir ją pritaikyti teismų rūmų veiklai. Jis sutiko, kad reikėtų sutvarkyti daugiau gatvių ir užlyginti daugiau duobių, nes problemos nesprendžiant situacija tolygiai prastėja.

Žurnalistams pasiteiravus valdymo išlaidomis ir kodėl stringa žadėta valdymo struktūros reforma, administracijos direktorius Tomas Jukna patikino, kad valdymo išlaidos, net išmokėjus išeitines kompensacijas šiemet nedidės, o kitąmet jau bus ir sutaupyta. Jis patikino, kad nauja struktūra nuo rusėjo 1-osios tikrai veiks.

R.Račkauskas patikino, kad valdymo struktūros reforma sėkmingai vyksta ir iš 27 skyrių palikus 17 nebeliks funkcijų dubliavimo ir nesusikalbėjimo, bus tolygiau paskirstyti darbo krūviai. Ar už skirtus solidžius priedus atidirbo savivaldybės administracijos vadovai užsiminta net nebuvo.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

2 KOMENTARAI

  1. Niekada nebebalsuosiu už Povilą Urbšį ir judėjimą Kartu. Užtenka per metus nieko nepadarė o seimo narys per keturis metus. Mums žmonėms reikia pokyčių elementarių, bet net ir tų nematome.

  2. čia jie mus durnais laiko ar patys nieko nebesupranta ? nyksta Panevėžys ir reikia prisiimti atsakomybę, jus nieko nepadarėte. apie Povilą Urbšį nėra ko ir kalbėti, ką pažadėjo tą pamiršo. Povilai prisimink ką žadėjai vakarinei bendruomenei, nieko neištesėjai.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.