Valdovų rūmuose – iškilminga NATO pajėgų integravimo vieneto vado pasikeitimo ceremonija

AutoriusJPFotoKAM

Vilniuje, Valdovų rūmuose, vyko iškilminga NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadų pasikeitimo ceremonija. Pirmasis NFIU vadas Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas vieneto vėliavą, užduotis ir pareigas perdavė naujajam vadui – pulkininkui Peteriui Nielsenui.

Ceremonijoje Valdovų rūmuose dalyvavo Krašto apsaugos bei Užsienio reikalų ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Respublikos Seimo atstovai, užsienio valstybių atašė bei NATO šalių ambasadoriai Lietuvoje, taip pat NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Briunsiume vadas ir kiti užsienio svečiai.

„NATO pajėgų integravimo vienetas deda dideles pastangas, kad, iškilus grėsmei, atvykstančios sąjungininkų pajėgos lengvai įsilietų į mūsų regiono gynybą ir galėtų efektyviai vykdyti savo užduotis. Pulkininkas Larsen mokėjo tai perduoti ir išaiškinti Lietuvos visuomenei bei valdžios atstovams, taip stiprindamas supratimą apie NATO aljanso vaidmenį mūsų šalies gynyboje“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. Už išskirtinį asmeninį indėlį užtikrinant sėkmingą NATO pajėgų integravimo vieneto veiklą buvusiam vadui įteiktas medalis „Už pasižymėjimą“.

„Noriu išreikšti didelį dėkingumą pulkininkui J.S. Larsenui už jo sunkų darbą ir pasiektus rezultatus. Man imponuoja Jūsų atsidavimas ir profesiniai įgūdžiai. Jūsų tvirtos lyderystės ir patirties dėka NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje yra geriausias visame Aljanse. Tai yra sėkmės istorija“, – dėkodamas ir įteikdamas atminimo dovaną – vardinį ginklą – J. S. Larsenui sakė Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

Plk. J. S. Larsenas NATO pajėgų integravimo vienetui vadovavo nuo pat įsteigimo 2015 m. Šio vieneto Lietuvoje personalas užtikrina nacionalinių pajėgų bei regione dislokuotų sąjungininkų pajėgų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą. Veikdamas Lietuvoje NATO pajėgų integravimo vienetas remia sąjungininkų pajėgų pratybas ir kitas saugumo užtikrinimo priemones, prisideda prie Lietuvos gynybos planavimo, taip pat bendrauja su valstybės ir regiono lyderiais, puoselėja ryšius su savivaldybėmis, visuomenei teikia aiškią informaciją apie NATO misiją, kartu su lietuvių kolegomis dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose projektuose – remia nepelno siekiančias organizacijas.

Naujasis padalinio vadas plk. Peteris Nielsenas tarnybą Danijos kariuomenėje pradėjo 1982 metais. Tarnybos laikotarpiu karininkas tarnavo įvairiose pozicijose, o pastaruoju metu Danijoje ėjo brigados pavaduotojo pareigas. Ne kartą skatintas ir apdovanotas. Plk. P. Nielsenas taip pat tarnavo tarptautinėse misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Afganistane.

Po 2014 metų įvykių Ukrainoje pasikeitusi NATO saugumo aplinka privertė suvokti grėsmių, kylančių iš Rytų ir Pietų pusės, mąstą, tad NATO greitai ir tvirtai reagavo į šį naują saugumo iššūkį. 2014 m. rugsėjo mėnesį Velso viršūnių susirinkime buvo patvirtintas NATO pasirengimo veiksmų planas, į kurį įtrauktas nuoseklus ir išsamus priemonių paketas, parodantis NATO pasiryžimą reaguoti į bet kokią grėsmę jos vientisumui. Viena iš NATO plano dalių – NATO pajėgų integravimo vienetų įsteigimas. Padalinys oficialiai aktyvuotas nuo 2015 metų rugsėjo 1 dienos. NATO pajėgų integravimo vienetą sudaro 41 karys iš 14 skirtingų šalių. Svarbiausia jo užduotis – prireikus, užtikrinti operatyvų NATO ypač greitojo reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dešimtys aukštųjų mokyklų studentų tapo atsargos leitenantais

confident-noyce

A. Anušauskas: būtina toliau vystyti Karines jūrų pajėgas

confident-noyce

Tęsiasi karinės pratybos Panevėžyje: gelbėtojai ir kariai traukė į vandenį nulėkusias transporto priemones

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau