Vakarojimai Puziniškio dvarelyje tradicijas susiejo su dabartimi

Vakarojimai Puziniškio dvarelyje tradicijas susiejo su dabartimi

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka Panevėžio krašto bendruomenę vėl pakvietė į tautinius vakarojimus Puziniškio dvarelyje. Šiuo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinėje vykstančiu tradiciniu renginiu siekiama suburti krašto bendruomenę, puoselėti didžios lietuvių rašytojos ir humanistės dvasines vertybes. To siekiama patrauklia forma – teatralizuotai atkuriant ano laikmečio dvasią, aplinkos akcentus.

Šiemet pasirinkta tema – „Sodžiaus gyvenimo atspindžiai dvarelio kieme“ – buvo susijusi su G. Petkevičaitės-Bitės liaudies švietimu, tradicijų puoselėjimu, atjauta, pagalba.

BIC

Istorinę dvarelio atmintį renginio dalyviai kūrė kartu su atlikėjais. Spalvingas sodžiaus gyvenimo istorijas atskleidė Kauno Kazio Binkio teatro aktoriai, suvaidinę senovinę V. Bičiūno pjesę „Ponia Barbė“.

Dvarelyje įsikūrusiame „Sodiečio kieme“ senoviniais kostiumais pasipuošę vakarotojai prisiminė senąsias tradicijas, įsitraukė į senoviškus ūkiškus darbus. Juos atlikusieji, kaip dera, buvo vaišinami gaspadinės užkandžiu.

Senoviniai žaidimai, rateliai, dainos, eilių skaitymai, piešimas iš natūros, pasivaikščiojimai poromis, amatininkų mugė ir amatų demonstravimas – visa tai vakarui įkvėpė praėjusio laikmečio dvasią.

Nepamirštas ir tradicinis šventės akcentas – fotosesija teatralizuotoje fotoateljė senoviškų paveikslų fone.

Renginio svečias Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis pasidžiaugė Puziniškio dvarelyje puoselėjama istorine atmintimi.

„Pagarba šiai vietai, kurioje jaučiame gilias Gabrielės Petkevičaitės-Bitės ištakas, pagarba žmonėms, kurie jautriai ir nuoširdžiai saugo jos atmintį, humanistines idėjas“, – sakė meras.

Bibliotekos įgyvendinamą projektą „Tautiniai vakarojimai: tradicija ir dabartis“ remia Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio rajono savivaldybė.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.