13.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 26 gegužės, 2024

Vaizdo stebėjimo kameros Panevėžio rajone: saugo nuo užpuolikų ir šiukšlintojų

Autoriussamanta ilonytėFotoživilė večiorkutė, rimvydas ančerevičius
Vaizdo stebėjimo kameros Panevėžio rajone: saugo nuo užpuolikų ir šiukšlintojų.

Siekiant užtikrinti rajono gyventojų saugumą bei viešąją tvarką įvairiose vietovėse įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios įvykus incidentui leidžia surasti nusikaltusį asmenį. Apie kamerų naudą pasidalijo keli Panevėžio rajono seniūnai.

Stebi konteinerius

Velžio seniūnijoje šiuo metu yra dvi vaizdo stebėjimo kameros, kurios sudėtos Keravoje ir Staniūnuose. Seniūnas Andrius Viržaitis atskleidė, kad netrukus bus pastatyta ir trečioji kamera, kuri stebės Velžio paplūdimio futbolo aikštelę.

„Dvi kameros yra pakabintos prie konteinerių aikštelių Staniūnuose, Didžiojoje g., ir Keravoje, Tilto g. Taip siekiama stebėti šiukšlintojus, kurie ten palieka negabaritines ir kitas draudžiamas atliekas. Na, o futbolo aikštelėje statysime todėl, nes jaunimas, deja, mėgsta vakarais niokoti naujus dalykus“, – aiškino pašnekovas.

A. Viržaitis.

Karsakiškio seniūnijoje yra įrengtos penkios kameros. Tarp jų – ir stacionarios, ir kilnojamos.

„Tiltagaliuose ir Karsakiškyje turime stacionarias kameras, kurios stebi konteinerius, kapines ir seniūnijos teritoriją, o kitos kameros yra nuolat kilnojamos. Jos statomos prie konteinerių. Kameros tikrai padeda. Jei pažįstame žmogų, patys su juo susisiekiame, o jei ne – kreipiamės į policiją“, – sakė seniūnė Rima Jaškūnienė.

Sumažėjo išpuolių

Ramygalos seniūnijoje yra septynios vaizdo stebėjimo kameros. Ramygalos seniūnas Valdas Chirv išvardijo, jog jos įkurtos Vadoklių gatvėje bei Laisvės aikštėje, kur stebimos gatvės bei skveras. Taip pat yra kelios kameros šalia konteinerių, kur prižiūrima tvarka.

„Miesto centre vaizdo stebėjimo kameros išties labai padeda, nes sumažėjo įvairių išpuolių, pavyzdžiui, langų daužymo. Pastarąjį kartą kai taip nutiko, suradome kaltininką, kuriam teko susimokėti už padarytą žalą. Po to karto visi, matyt, žino, jog yra kameros ir chuliganai bus nustatyti, todėl kol kas vyrauja tvarka“, – kalbėjo seniūnas.

Vis dėlto šalia konteinerių esančios kameros kartais padeda, o kartais ne.

V. Chirv.

„Dažniausiai įvairias draudžiamas šiukšles žmonės išmeta tamsiuoju paros metu, todėl juos atpažinti yra kur kas sunkiau. Jei žmogus pažįstamas – surasti galime, tačiau jei svetimas – deja, ne“, – atviravo jis.

Valdas Chirv pats peržiūri kamerų įrašus. Stebėjimo įrenginiai sudėti seniūno kabinete, todėl po įvykio atsisuka įrašus ir juos išanalizuoja.

Susitarė gražiuoju

Miežiškių seniūnas Remigijus Budreika teigė, kad jam tapus seniūnu miestelyje jau buvo įrengtos dvi vaizdo stebėjimo kameros: viena – prie konteinerių, kita – miestelio centre.

„Na, o dabar turime iš policijos gavę dovanų kelias mobilias kameras. Dvi iš jų jau yra pakabintos, o viena dar „renkasi“ savo vietą“, – situaciją išdėstė seniūnas.

Vaizdo stebėjimo kameros Panevėžio rajone: saugo nuo užpuolikų ir šiukšlintojų.

Mobilios kameros kas tam tikrą laiką perkeliamos iš vienos vietos į kitą. Dažniausiai, kaip tvirtino pašnekovas, jos dedamos ten, kur pastebimi įtartini veiksmai, pavyzdžiui, šiukšlinimas.

„Jau ne kartą teko nustatyti pažeidėjus, kurie po įvairių remontų paliko šiukšles prie konteinerių. Tačiau susiradome juos ir gražiuoju paprašėme susirinkti, ką paliko. Tikiuosi, kad šiukšles vėliau jie išvežė ten, kur priklauso“, – kalbėjo R. Budreika.

Kitose Miežiškių seniūnijos gyvenvietėse kamerų nėra.

R. Budreika.

Kamerų kol kas nėra

Smilgių seniūnė Aušra Vyšniauskienė atviravo, kad šioje seniūnijoje kamerų visai nėra.

„Tikrai planuojame statyti. Kaip tik neseniai iš policijos gavome kelias kameras, todėl joms būtinai ieškosime vietos. Atėjusi dirbti į šias pareigas domėjausi situacija bei išsiaiškinau, kad kitose seniūnijose daugelis kamerų stovi prie konteinerių, tačiau mūsų seniūnijoje problemų dėl šiukšlinimo nekyla, todėl dar nežinau, ar ten statysime kamerą. Smilgių seniūnijoje nėra tokių problemiškų vietų, kur kameros būtų būtinos. Kol kas vieninteliai svarstymai – kameros mokyklos teritorijoje, tačiau dėl to dar kalbėsimės su direktore“, – sakė nuo rudens seniūnės pareigas einanti A. Vyšniauskienė.

Vaizdo stebėjimo kameros Panevėžio rajone: saugo nuo užpuolikų ir šiukšlintojų.

Tiesa, moteris pabrėžė, kad praėjusių metų gruodį buvo gautas įsakymas iš Panevėžio rajono savivaldybės direktoriaus, kur yra nusakyta, kokios yra vaizdo stebėjimo kamerų statymo taisyklės.

„Todėl negalime statyti taip, kaip patys sugalvojome. Turime patys nuspręsti, apsižiūrėti visas sąlygas ir pateikti Savivaldybei patvirtinti“, – pridūrė ji.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Bilotaitė: saugodamos pasienį regiono valstybės sutarė sukurti „dronų sieną“

confident-noyce

D. Kreivys apie galimus sabotažus prieš strateginius energetikos objektus: tam reikės skirti vis daugiau dėmesio

confident-noyce

G. Nausėda kritikuoja sprendimą sumažinti apsaugą valstybės vadovams: pernelyg didelė prabanga šiuo metu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau