Vaizdo įraše – ant devintoko išsiliejusi Vadoklių mokytoja

Vaizdo įraše – ant devintoko išsiliejusi Vadoklių mokytoja

Kristina POCYTĖ (DELFI) / Rimvydo ANČEREVIČIAUS, stop kadras, "Facebook" nuotr.

„Neigiamas pažymys, durneli. Ir dar kažką jis čia vaizduoja“, – rėkia mokytoja ir trenkia paaugliui delnu per pakaušį. Tokia situacija ketvirtadienį buvo nufilmuota Panevėžio rajono Vadoklių pagrindinėje mokykloje. 

Devintokas, ant kurio rėkia informatikos mokytoja, po trinktelėjimo nusišypso filmuojančiam klasiokui ir nekreipia dėmesio į mokytoją, nors ši toliau pakeltu balsu kreipiasi į nepaklusnų mokinį.

„XXI-ojo amžiaus mokymo ypatumai, Vadoklių pagrindinė mokykla. Taip mokomi vaikai. Vietoje to, kad mokintų, jiems kalama tiesiogine to žodžio prasme, mokslo šaknys. Ar taip turi mokytojas elgtis“, – buvo rašoma laiške, kuriame buvo prisegtas ir vaizdo įrašas.

BIC

Beje, laiške, vos keliuose sakiniuose, buvo palikta daugybė gramatinių klaidų.

Direktorius apie situaciją sužinojo iš DELFI

Vadoklių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas laikinai einantis Algis Adašiūnas DELFI teigė, kad apie situaciją sužinojo tik po to, kai į mokyklą kreipėsi žiniasklaida. Ir nors šiuo metu jis vadovauja kelioms mokykloms, o ketvirtadienį kaip tik dirbo ne Vadokliuose, o Ramygaloje, žaibiškai sureagavo į situaciją, atvyko į mokyklą ir pabendravo ir su mokytoja, ir su mokiniais.

„Aš labai neigiamai vertinu. Manau, kad nei tokių vaizdų, nei tokių įrašų neturėtų būti“, – kabėjo laikinas mokyklos vadovas.

Jo teigimu, mokiniai, kurie dalyvauja vaizdo įraše, nėra patys stropiausi. „Tie vaikai yra linkę paišdykauti. O kalbant apie stropumą… To stropumo ne per daugiausiai, – kalbėjo A. Adašiūnas ir pridūrė, kad apie mokytoją jis yra labai geros nuomonės. – Ji tikrai dalykiška, gera mokytoja, dirba nuo 2016-ųjų sausio, kai išėjo kitas mokytojas. Ji atvažiuoja į Vadoklių kaimą iš rajono centro. Gaila, kad vaikai nevertina specialistų.“

A. Adašiūnas tvirtino, kad mokytoja į šią situaciją reaguoja labai blogai. Ir ne tik todėl, kad vaizdo įrašas buvo užfiksuotas ir išplatintas žiniasklaidai, bet ir dėl to, kad jos pamokų metu vaikai nesistengia mokytis. Laikinasis vadovas neatmeta galimybės, kad vaikai patys galėjo išprovokuoti mokytoją.

„Jie galėjo provokuoti, gal jiems buvo įdomu, kaip tokią situaciją išspręs laikinas mokyklos direktorius“, – svarstė A. Adašiūnas.

A. Adašiūnas.

Vadovas teigė, kad kalbėdamas su mokiniais klausė, kas jiems netinka: ar mokytoja negera, ar pati mokykla, o gal nori važinėti į kitą mokyklą. A. Adašiūnas tvirtino, kad po pokalbio su mokiniais jie ir patys suprato, kad negerai pasielgė.

Laikinai vadovo pareigas einantis A. Adašiūnas pridūrė: „Aš neginu mokytojos. Aš neginu ir vaikų. Jie tikrai pasielgė nekaip“.

Beje, pokalbio pabaigoje vadovas pridūrė, kad labai nenorėtų dėl tokio incidento prarasti informatikos mokytojos.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.