Vaistinės siūlo būdą jau šiandien valstybei sutaupyti šimtus tūkstančių eurų

Vaistinės siūlo būdą jau šiandien valstybei sutaupyti šimtus tūkstančių eurų

JP / BNS nuotr.

Planuojant kitų metų biudžetą galima sutaupyti papildomus šimtus tūkstančių eurų ir skirti šiuos pinigus jautriausių socialinių grupių reikmėms. Šiuos pinigus galima gauti nedidinant jokių mokesčių.

Lietuvos vaistinių asociacija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama nešvaistyti valstybės lėšų ir leisti nuotolinę prekybą receptiniais vaistais vykdyti per dabar puikiai veikiančias, pacientų duomenų apsaugą tinkamai užtikrinančias e-vaistines.

„Verslas yra seniai pasiruošęs remti gerovės valstybės idėją. Pirmiausiai siūlome neišlaidauti ten, kur jau darbai padaryti. Pavyzdžiui, vaistinės seniai yra sukūrę elektroninę sistemą, leidžiančią patogiai nuotoliniu būdu pirkti nereceptinius vaistus. Nuo lapkričio pirmosios įsigaliojo Farmacijos įstatymo nuostata, leidžianti ir receptinių vaistų pardavimą nuotoliniu būdu. Vienintelis dalykas, kodėl ši sistema negali būti paleista – nėra poįstatyminių teisės aktų reglamentuojančių tokios prekybos sąlygas ir tvarką“, – teigia Dangutė Mikutienė, Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė.

BIC

Nuo lapkričio 1 dienos turėjusi startuoti galimybė receptinius vaistus įsigyti nuotoliniu būdu stringa. Valstybės biudžeto pinigais norima finansuoti nuotolinio receptinių vaistų pardavimo valstybinę platformą, o ji veikti nepradės, nes dar nėra net sukurta. „Registrų centras“ dar tik planuoja vykdyti paslaugų pirkimą, todėl kol kas niekas negali paaiškinti, kiek medikams, pacientams, kitiems vartotojams teks laukti nuotolinės receptinių vaistų pardavimo sistemos ir kiek vėl biudžeto lėšų pareikalaus e-sveikatos sistema.

Pirminiais duomenimis, tokios sistemos sukūrimas, priežiūra mokesčių mokėtojams gali kainuoti ir milijoną.

„Norime tikėti, kad valdantieji priims verslo siūlymą ir leis pradėti naudoti e-vaistinėse jau sukurtą nuotolinio  vaistų pardavimo sistemą receptiniams vaistams. Kelia pagrįstų abejonių tokios papildomos platformos kūrimas ir biudžeto pinigų švaistymas. Pedagogai rengiasi streikuoti, trečdalis gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos, privalomai pacientams tik pigiausi pirmo skyrimo vaistai, o kad trūksta pinigų nuolat girdime prieš kiekvieno biudžeto svarstymą. Suteikite tik prisijungimus gerai jau veikiančioms e-vaistinėms ir patogus bei saugus receptinių vaistų įsigijimo būdas valstybei nieko nekainuos. Tai beje ne tik sutaupytų mokesčių mokėtojų pinigų, bet ir išsklaidytų tvyrančias abejones, kad stipriai vėluojanti valstybės finansuojama ir per „Registrų centrą“ diegiama pardavimo platforma kaip sudėtinė e-sveikatos dalis gali būti susijusi su korupciniais dalykais“, – sakė D. Mikutienė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.