Vaikų dainavimo studija „Spalvotos natos“ švenčia 21-ąjį gimtadienį

Vaikų dainavimo studija „Spalvotos natos“ švenčia 21-ąjį gimtadienį

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Asmeninio albumo nuotr.

Panevėžio vaikų dainavimo studija „Spalvotos natos“ dainomis ir koncertais mini 21-ąjį gimtadienį. Grupė, vadovaujama Jolantos Vaitkevičienės, savo veiklą pradėjo dar 1998 metų rugsėjo mėnesį. Tuomet ji vadinosi pop grupe.

Dvidešimt vienerius metus gyvuojančioje dainavimo studijoje „Spalvotos natos“ meninius gebėjimus ugdo 7-12 metų mergaitės ir berniukai.

BIC

Atsiranda vienybė

Studijos vadovė J. Vaitkevičienė naujienų portalui JP pasakojo, kad dainavimo studijoje ugdoma muzikinė vokalinė klausa ir atmintis.

„Mokome taisyklingai kvėpuoti, pajusti ritmą, artistiškumą, sceninio judesio techniką ir scenos kultūrą. Vaikai dainuoja linksmas, nuotaikingas, melodingas dainas apie tikrus ir išgalvotus dalykus, įvairias lietuvių ir užsienio kompozitorių dainas. Juolab kad, Švedijos Geteborgo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie dainuoja kartu, tampa labiau susiję, nes atsiranda sinchronizuotas širdies ritmas, tarp dainuojančių kartu atsiranda nepaaiškinama vienybė“, – aiškina J. Vaitkevičienė ir mano, kad magiški garsai ir sujungė linksmai dainuojančius vaikus į dainavimo studiją „Spalvotos natos“.

Koncertus suskaičiuoti sudėtinga

„Spalvotos natos“ grupės vadovė J. Vaitkevičienė pasakojo, kad ši grupė Panevėžio miesto gimtadienio skirtuose koncertuose dalyvauja jau nuo miesto 499-ojo gimtadienio šventės.

„Taip pat buvo 2001 metų vaikų šventės „Vaikystės šventė“, 2003-aisiais 2-ojo tarptautinio vaikų ir jaunimo menų festivalio „Mes ateinam“, skirtame Panevėžio miesto 500-ajam jubiliejui, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos Panevėžio mieste koncerto, 2004 metų V festivalio „Laisvės pavasaris“ dalyvis“, – skaičiavo koncertus grupės vadovė ir tęsė:

„Esu surengusi net 5 respublikinius pop grupių festivalius Panevėžyje, kuriuose būdavo gausu dainuojančių grupių iš visos Lietuvos. Per savo gyvavimo laikotarpį grupė yra išleidusi kasetę „Metų laikai“ ir diską „Spalvotos natos“.

Dainavimo studijos „Spalvotos natos“ vadovė teigė, kad sudėtinga suskaičiuoti, kokiuose festivaliuose ir koncertuose Lietuvoje teko dalyvauti grupei.

„Visi išskirtiniai ir nepakartojami. Be to, vaikams patinka dalyvauti. Jie puikiai prisimena Alytaus miesto vaikų šventę „Rožinio drambliuko svajonė“, vaikų ir jaunimo pop chorų festivalį – konkursą Raguvoje  „Spindulėlis – 2004“, vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos šventę „Vaikystės aitvarai“ ir kitus. Grupė savo jėgas išbandė ir Dainų dainelės konkurse. Sėkmingai pasirodė ir Lietuvos televizijos respublikiniame konkurse „Žvaigždžių valanda“ ir tapo laureatais. Buvome pakviesti dalyvauti į finalinį Naujametį laidos filmavimą“, – bandė suskaičiuoti renginius, koncertus, festivalius grupės vadovė J. Vaitkevičienė.

Turiningas laisvalaikis

Pasak jos, visi dainavimo studijos atlikėjai dainuodami jaučia didžiulį malonumą ir pasirodymų metu savo jaunatvišką džiaugsmą įtaigiai perteikia klausytojui.

„Dainavimo studijos „Spalvotos natos“ programa skiriama vaikams, kurie nori dainuoti ir tiems, kurie nori praplėsti akiratį bei turiningai praleisti laisvalaikį. Tai galimybė išreikšti save per muziką ir improvizaciją: atskleisti vaiko individualumą, lavinti asmenybę bei jo kūrybinius ir meninius gebėjimus. Vaikams sudarytos sąlygos savarankiškai priimti sprendimus kūrybiniuose procesuose, lavinti ir tobulinti dainavimo įgūdžius. Ir dar labai svarbu, kad vaikams yra sudarytos sąlygos kūrybingai ir turiningai praleisti laiką bendraminčių rate“, – teigė J. Vaitkevičienė ir pridūrė:

„Dar 2008 metais Harvardo ir Yale universitetų jungtiniame tyrime nustatyta, kad dainavimas prailgina gyvenimo trukmę. Jei norite jausti mažiau įtampos, tapti laimingesni ir gyventi ilgiau – pradėkite dainuoti.“

Koncertavo 516-ajame miesto gimtadienyje

Pasakojimą apie dainavimo studijos „Spalvotos natos“ pasiekimus vadovė J. Vaitkevičienė baigė paskutiniais laimėjimais:

„Dalyvavome Lietuvos televizijos laidoje „Mažųjų žvaigždžių valanda“, o mūsų grupės dainavimą vertino aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis. Ir, žinoma, reikia nepamiršti 516-ojo Panevėžio miesto gimtadienio – „Spalvotos natos“ koncertavo miesto gimtadienyje.“

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.