Vaiko teisių tarnyba per metus gavo apie 30 tūkst. pranešimų, beveik pusė...

Vaiko teisių tarnyba per metus gavo apie 30 tūkst. pranešimų, beveik pusė pasitvirtino

BNS / BNS nuotr.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba trečiadienį praneša per metus gavusi apie 28,6 tūkst. pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, beveik pusė jų pasitvirtino.

Šie pranešimai gauti nuo pernai liepos pirmos dienos iki šių metų liepos pirmos dienos.

Anot tarnybos, pirmas grėsmės vaikui lygis nustatytas 12,2 tūkst. atvejų, aukščiausia grėsmė nustatyta 1,8 tūkst. atvejų. Grėsmė vaikui nenustatyta 13,4 tūkst. atvejų.

BIC

Pirmas grėsmės lygis reiškia, kad vaiko teisės pažeistos, tačiau nėra pavojaus jo sveikatai, saugumui ar gyvybei. Aukščiausias – antrasis – lygis reiškia, kad vaiko sveikatai, saugumui ar gyvybei gresia pavojus.

Teigiama, kad tarnybos specialistų teikimu, savivaldybės administracijos 1,5 tūkst. atvejų nustatė laikinąją globą vaikams, netekusiems tėvų globos.

Daugiausia pranešimų gauta dėl galimų nesmurtinių vaiko teisių pažeidimų, dažniausias informacijos šaltinis – policija.

Taip pat per pastaruosius metus mobiliosios tarnybos komandos teikė intensyvią psichologo, socialinio darbuotojo ir dirbančio su priklausomybių turinčiais asmenimis specialisto pagalbą 891 šeimai.

Specialistai beveik 3,2 tūkst. kartų lankėsi šeimose, parengė beveik 800 rekomendacijų atvejo vadybininkams dėl tolesnio darbo su šeimomis, dalyvavo virš 650 atvejo vadybos posėdžių.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.