21 C
Panevėžys
Pirmadienis, 3 rugpjūčio, 2020

Vaiko pinigus apsukrios šeimos naudoja alkoholio pirkimui ir greitiesiems kreditams

Apsukresnės socialinės rizikos šeimos vaiko pinigus išleidžia ne vaiko poreikiams. Siekiant užtikrinti, kad išmoka būtų panaudota tikslingai, pinigai pervedami tiesiai į parduotuvių korteles, tačiau kai kurie sugeba tvarką apeiti. Pinigus išsigrynina ir už juos perka alkoholio ar net ima greituosius kreditus.

Šeimos gerovės specialistai šias išmokas siūlo pervesti tiesiai į darželius ar neformaliojo ugdymo įstaigas, taip esą pinigai tikslingiau prisidėtų prie vaiko gerovės.

Asmenims, patiriantiems socialinę riziką, bent pusę socialinių išmokų pagal nusutatytą tvarką skiriama ne pinigais. Dalis pervedama tiesiai į parduotuvės kortelę. Taip siekiama, kad gautos lėšos nebūtų panaudotos svaigalams ar rūkalams įsigyti. Tačiau apsukruoliai randa būdų kaip pervedamus pinigus išsigryninti.

„Situacijos, kada žmonės, pirkdami iš pašalpos pervestų pinigėlių nusiperka po dvi sulčiaspaudes, kurias po neilgo laiko grąžina ir automatiškai gaunasi, kad jie gauna į rankas pinigėlius ir už kuriuos gali pirkti ir disponuoti taip kaip jiems patinka“, – pasakoja Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė.

Bene dažniausiai pasitaikantis atvejis, kai vienu metu nuperkamos kelios poros batų, o kitą dieną grąžinamos kaip netikusios prekės. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie net nesivargina pinigus išsigryninti, perka tiesiai iš kortelės draudžiamas prekes. Jei nustatomi tokie atvejai, įspėjimus gauna parduotuvės, o ne perkantysis.

„Kaimo parduotuvėje kai kada žmogus ima tokias prekes, kurių negalima imti pagal mūsų sudarytą sutartį, o išrašo mums ne tokią sąskaitą faktūrą, tai turėjom tokį atvejį, važiavom į vietą, aiškinomės, Tokių atvejų nebepasitaiko. „Maximoj“ yra buvę atvejų, kada pagal atsiųsta sąkaitą matėm, kad žmogus susimoka už greitą kreditą“, – teigia Panevėžio raj. savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė.

Kai kurios savivaldybės, gyventojų sutikimu, už išmokas gautus pinigus perveda ir tam tikroms sąskaitoms apmokėti, pavyzdžiui, būsto komunalinius mokesčius. Su socialinės rizikos šeimomis dirbančios Panevėžio specialistės pačios ėmėsi iniciatyvos, kad vaiko pinigai būtų panaudoti tikslingai. Išmokos pervedamos už darželių mokesčius ar neformalųjį ugdymą.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas pritarė prezidento siūlymui: vaikus auginančios šeimos gaus papildomą išmoką

erikas

Per karantiną pajamas praradusios šeimos galės gauti didesnius vaiko pinigus

erikas

Siūloma mokėti didesnius vaiko pinigus praradusiems pajamas dėl karantino

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau