24 C
Panevėžys
Šeštadienis, 8 rugpjūčio, 2020

Vaiko interesai – svarbiausi teisėjų ir vaiko teisių gynėjų darbe

Tinkamas vaiko teisių atstovavimas teisminiuose procesuose ir jo teisių užtikrinimas civilinėse bei baudžiamosiose bylose – bendras vaiko teisų apsaugos institucijos ir teismų interesas. Todėl Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai vykdo susitikimų su apygardos teismais ciklą. Toks susitikimas vyko ir su Panevėžio apygardos teismo bei šio teismo veiklos teritorijoje veikiančių apylinkių teismų teisėjais.

„Šalyje veikianti vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, apjungusi visus vaiko teisių apsaugos skyrius, anksčiau veikusius prie savivaldybių administracijų, įsteigta siekiant sukurti nepertraukiamai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą, kuri užtikrintų vienodos praktikos, apsaugant ir ginant vaiko teises ir teisėtus interesus, formavimąsi ir taikymą valstybėje. Mes siekiame, kad visuose teritoriniuose padaliniuose būtų taikoma ir vieninga darbo praktika, vaikų ir jų interesų atstovavimas teismuose būtų kokybiškas, teismams teikiami procesiniai dokumentai būtų išsamūs ir  atlieptų geriausius vaiko interesus. Organizuojamos diskusijos ir dalinimasis gerąja patirtimi, Tarnybos darbe labai svarbūs“, – pradėdama susitikimą sakė Vita Šulskytė, Tarnybos direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas.

Su Panevėžio apygardos teismo ir jo teritorijoje esančių teismų teisėjais aptarti įvairūs  probleminiai klausimai: galimybės pratęsti vaiko teisių apsaugos specialistų teikiamų išvadų dėl nagrinėjamo ginčo teismui terminus, šių išvadų turinys, pakartotinio vaiko nuomonės išklausymo problematika, prašymų dėl leidimo paimti vaiką iš atstovų pagal įstatymą problematika, kelių Tarnybos teritorinių padalinių įtraukimas į bylą, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo problematika esant ginčui dėl skyrium gyvenančio tėvo / motinos bendravimo su vaiku, kt.

Diskusijoje ne kartą minėta, kad svarbiausia – ne formalus požiūris į vaiką ir kiekvieną situaciją, o žmogiškas, savo darbą išmanančių specialistų, aplinkybių vertinimas. „Labai svarbu, kad vaiko teises atstovaujantys specialistai tinkamai gintų mažuosius ir būtų puikiai susipažinę su situacija. Teismui nėra svarbus tik teikiamų dokumentų atitikimas jų turiniui ir formai keliamiems reikalavimams, labai aktualus ir bendražmogiškai visapusiškas situacijos vertinimas, juk kalbame apie mažiausius ir savęs apginti negalinčius piliečius“, – sakė diskusijoje dalyvavę teisėjai.

„Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas – savotiška bomba, kurioje yra ir civilinės, ir baudžiamosios teisės elementų, o jo taikymas praktikoje neretai būna apipintas įvairiais mitais, legendomis, nesusikalbėjimais. Kad ši bomba nesprogtų, o būtų laiku išanalizuota ir išdiskutuota,  vyktų sklandus institucijų darbas, šis pasitarimas ir reikalingas“, – sakė  Eigirdas Činka, Panevėžio apygardos teismo pirmininkas.

„Per pastaruosius metus Vaiko teisių apsaugos skyrių atstovai dalyvavo beveik 12 tūkstančių teismo posėdžių, teikė daugiau nei 18 tūkstančių procesinių dokumentų, Tarnybos atstovavimo vaiko teisėms ir geriausiems interesams kokybė mums yra labai svarbi, todėl išklausyti ir žinoti teismų nuomonę apie Tarnybos darbą bei išgirsti pasiūlymus, tikrai aktualu“, – sakė Vita Šulskytė.

Praktika bendrai diskusijai pakviesti apygardų ir apylinkių teismų teisėjus nėra nauja. Dalinimasis gerąja patirtimi diskusijų metu, leidžia tinkamai organizuoti Tarnybos darbą bei užtikrinti geriausią vaiko interesų atstovavimą teismuose. Diskusija, kurios tema – „Prioritetinė vaikų teisių ir interesų apsauga bei gynimas teisminiuose procesuose, vaikų teisių sistemos reformos iššūkiai“ vyks ir kituose apygardų teismuose.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Atostogos su vaiku užsienyje: ką reikėtų žinoti skyrium gyvenantiems tėvams

confident-noyce

Svajonių šeimoje užuovėją randa ir svetimi vaikai

erikas

Vaiko teisių gynėjai užtikrina, kad būtų atstovaujami ir tėvų interesai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau