10.3 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Vaiko dieną smilgiečiai minėjo kartu su žirgais

Autoriussamanta ilonytėFotoživilė večiorkutė
Vaiko dieną smilgiečiai minėjo kartu su žirgais.

Praėjusių metų pabaigoje buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius – iš jo išbraukta sovietines šaknis turinti Vaikų gynimo diena, minėta birželio 1-ąją. Nuo šių metų Vaiko diena minima trečiąjį gegužės penktadienį. Šiemet tai – gegužės 17-oji.

Pramogos ir edukacijos

Šia gražia proga „Nausodės žirgai“ žirgyne vaikučiams vyko šventė, kurią organizavo Smilgių seniūnija.

„Norėjome vaikams priminti, kad net ir pasikeitus datai – vaikai mums yra labai svarbūs. Šventės tikslas – ne tik vaikams priminti, kokie jie yra svarbūs mums, suaugusiesiems, bet ir patiems suaugusiesiems priminti, jog visgi vaikai yra mūsų ateitis, gyvenimo gėlės, kurias turime puoselėti ir saugoti. Šios dienos šventėje stengėmės vaikams sudaryti galimybes pabūti tiesiog vaikais, pasidžiaugti gražia ir prasminga diena žirgų apsuptyje. Ir tai, manyčiau, pavyko“, – pasakojo Viktorija Čeponytė, Smilgių seniūnijos socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis.

Vaikai aktyviai įsitraukė į šventės metu vykusias veiklas, dalyvavo sporto rungtyse.

„Vaikų juokas ir klegesys netilo visos šventės metu. O kad pramogos neliktų tik pramogomis, vyko ir edukacija, kurios metu vaikai supažindinti su žirgyno veikla, žirgų priežiūros ypatumais, jų veislėmis ir kita. Manau, kad kiekviena pramoga vaikui turi suteikti ir tam tikrų žinių, tad to ir siekėme šventės metu. Viliamės, kad pavyko“, – kalbėjo ji.

Renginio metu dalyviai galėjo pajodinėti, buvo organizuojamos asmeninės fotosesijos su ristūnais.

Vaiko dieną smilgiečiai minėjo kartu su žirgais.

„Taip pat šventėje dalyvavo Panevėžio rajono bendruomenių pareigūnas, kuris vaikams pravedė edukaciją apie policijos veiklą, pareigūno ekipuotę. Seniūnijos sporto metodininkė organizavo sportinius žaidimus, o Panevėžio rajono socialinių paslaugų centro globos centro skyriaus darbuotojos vaikus kvietė piešti bendrą piešinį. Šventės metu taip pat vyko piešinių paroda pagal seniūnijos paskelbtą piešinių konkursą, o nominacijų laimėtojus rinko itin kompetentinga komisija. Ją sudarė: klasių seniūnai, Smilgių seniūnijos seniūnė, žirgyno vadovė ir Smilgių kultūros centro vadovė. Visos šventės metu akimirkas įamžino fotografai, o paramos fondo „Future Self group“ atstovai parengė trumpą filmuką apie šventę“, – dėstė V. Čeponytė.

Linksmybės – Smilgių vaikams

Renginyje dalyvavo Smilgių gimnazijos 5–7 klasės, taip pat Smilgių seniūnijos kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Saulutė“ vaikai.

„Būtent jie ir buvo pagrindiniai šventės dalyviai, dėl kurių įdėjome tiek daug pastangų. Žinoma, be vaikų, buvo ir daugiau žmonių. Šventėje dalyvavo Smilgių gimnazijos personalas, atlydėjęs vaikus į šventę. Kaip jau ir minėjau, dalyvavo orkestras „Saulutė“, deleguotas Smilgių kultūros centro, jis savo atliekamais kūriniais pasitiko į šventės vietą atvykstančius autobusus, pilnus vaikų. Taip pat prie šios šventės prisijungė ir Smilgių vaikų dienos centro socialiniai darbuotojai, kurie ne tik palaikė mūsų idėją, bet ir visokeriopai prisidėjo prie jos“, – sakė socialinė darbuotoja.

Prie dalyvių prisijungė ir paramos fondas „Future Self group“, su kuriuo prasminga ir maloni pažintis buvo užmegzta jau praeitais metais, kuomet vasarą vaikai turėjo didžiulį projektą – „Smėlėtos pėdos“.

Vaiko dieną smilgiečiai minėjo kartu su žirgais.

„Jo metu 40 vaikų iš Smilgių ir Krekenavos seniūnijų, niekada nebuvusių prie jūros, pagaliau išpildė savo svajonę ir nukeliavo į Palangą pirmam susitikimui su jūra. „Future Self group“ šventės metu vaikus vaišino picomis.“

„Tiesa, kelios savaitės prieš šventę Smilgių gimnazijoje paskelbėme piešinių konkursą tema „Vaikų diena kartu su žirgais“, kurio metu vaikus kvietėme nupiešti, kaip jie įsivaizduoja dieną, kurią praleidžia su žirgais. Džiaugiamės, kad tiek gimnazijos mokiniai, tiek ir mokytojai aktyviai įsitraukė į dalyvavimą piešinių konkurse“, – aktyvumu džiaugėsi moteris.

Padėka žirgynui

Kaip minėta, renginys vyko Nausodės kaime esančiame žirgyne.

„Su šiuo žirgynu turėjome labai malonią ir prasmingą pažintį dar praeitų metų spalio mėnesį, kuomet žirgyno vadovė Lina Dulevičienė pakvietė mūsų seniūnijos vaikus apsilankyti žirgyne pagal geros valios žmonių nupirktus bilietus. Bilietus pirko žmonės, norintys prisidėti prie žirgyno veiklos ir paremti, gydant sergančius, traumas patyrusius žirgus, kas, mano nuomone, yra labai prasminga. Džiaugiuosi, kad šiuolaikiniame kosmopolitiškame pasaulyje vis dar yra neabejingų kito skausmui žmonių. L. Dulevičienė, susisiekusi su mūsų seniūnijos seniūne Aušra Vyšniauskiene, papasakojo apie žmonių perkamus bilietus, tačiau nepanaudojamas paslaugas, tad norėtų apsilankymą žirgyne padovanoti mūsų seniūnijos vaikams. Visiškai neatlygintinai! L. Dulevičienė sakė, kad nenori tiesiog gauti paramos ir nieko už tai neatiduoti kitiems, tad pirmiausia pagalvojo apie vaikus, kurie turi mažiau galimybių. Šis žirgynas yra ypatingas savo vykdoma misija žirgų gerovei“, – kalbėjo V. Čeponytė.

Vaiko dieną smilgiečiai minėjo kartu su žirgais.

Vaikų dienos šventė – tradicija

Tokią šventę vaikams Smilgių seniūnija organizuoja nebe pirmą kartą.

„Turėjome viziją šventę vaikams padaryti tradicija Smilgių seniūnijoje, tačiau tokius planus sujaukė pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija. Tad šios minties teko bent trumpam atsisakyti, kitaip tariant – „pasidėti į stalčių“. Mūsų pirmoji organizuota šventė vaikams ir pirmasis „krikštas“ organizuojant tokio didžiulio masto šventę įvyko 2018 metų birželio 1-ąją. Šventę organizavome Smilgiuose esančioje etnografinėje sodyboje, kurioje dalyvavo Smilgių gimnazijos 1–4 klasių mokiniai. Šventės metu vaikus linksmino animatoriai, vyko įvairios sporto rungtys, vaikai galėjo pūsti didžiulius muilo burbulus, mėgautis komandiniais žaidimais, o renginio pabaigoje kiekvienam vaikui padovanojome po dovanėlę“, – pirmąją šventę prisiminė viena iš organizatorių.

„Tiek ankstesnes, tiek ir neseniai praėjusią šventę organizuoti sekėsi labai gerai. Visas savo idėjas pavyko įgyvendinti visu 100 procentų, o ir vaikų veiduose buvo matyti tas vaikiškas, mums, suaugusiesiems, jau kiek primirštas, nuoširdus džiaugsmas. Tad, manyčiau, būtent tai ir patvirtina, jog viskas pasisekė puikiai. Viliuosi, kad atgaivintą tradiciją pavyks išlaikyti ir kitais metais suorganizuosime dar vieną šventę vaikams“, – viliasi ji.

Vaiko dieną smilgiečiai minėjo kartu su žirgais.

Rėmėjai

Nors šventę organizavo Smilgių seniūnija, tačiau prie organizavimo prisidėjo būrys įstaigų ir organizacijų.

„Ši šventė yra lyg visų Smilgiuose esančių įstaigų bendras projektas, kuriame susijungia Smilgių seniūnija, Smilgių gimnazija, Smilgių kultūros centras bei Smilgių vaikų dienos centras. Kiekviena iš minėtų įstaigų padarė savo indėlį šioje šventėje, tad džiaugiamės, kad vienybės dėka vaikams pavyko sukurti nepamirštamą dieną“, – teigė moteris.

„Turbūt būtų buvę sunku suorganizuoti šventę be Nausodės žirgyno vadovės Linos Dulevičienės, kuri nuo pat pradžių palaikė mūsų iniciatyvą ir suteikė galimybę visas tas idėjas neatlygintinai įgyvendinti žirgyne. Prie organizavimo taip pat prisidėjo paramos fondas „Future Self Group“, palaikęs mūsų idėją ir prisidėdamas picomis vaikams iš Panevėžyje esančios picerijos „Tik Pizza“. „Tik Pizza“ vadovei tariame atskirą padėkos žodį už anksčiau nei numatytą atidarytą piceriją ir iškeptas nuostabias picas vaikams. Dar dėkojame Panevėžio rajono savivaldybės administracijai, prisidėjusiai prie šventės organizavimo ir įsteigusiai padėkos dovanas bei piešinių konkurso nominacijų laimėtojams apdovanojimus“, – dėkojo V. Čeponytė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po pertraukos į tradicines ristūnų varžybas grįžta ir Panevėžio rajono žirgų augintojai

confident-noyce

Tradicijos keisis: vaikams bus skirtos dvi naujos atmintinos dienos

confident-noyce

Vaiko teisių gynėjai siūlo vaikų dienos minėjimą atsieti nuo sovietinės birželio 1-osios

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau