Vaikams per sėdmenis pliaukštelėjusiai panevėžietei – netikėta žinia iš Vaiko teisių apsaugos...

Vaikams per sėdmenis pliaukštelėjusiai panevėžietei – netikėta žinia iš Vaiko teisių apsaugos specialistų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Pixabay.com nuotr.

Savaitgalį policijos areštinėje atsidūrė panevėžietė, kuri savo dešimtmetei dukrai ir pusantrų metukų sūnui delnu sudavė į sėdmenis. Ši žinia šokiravo JP skaitytojus. Socialiniame tinkle „Facebook“ užvirė panevėžiečių diskusija.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Meištė naujienų portalui JP pasakojo, kad negali daug ką paaiškinti apie įvykį.

„Viskas vyko viešoje erdvėje. Žmonės dabar labai jautrūs ir į visus įvykius reaguoja. Juolab kad skausminga situacija vyko Laisvės aikštėje. Ilgiausiai moterys galėjo būti sulaikyta 48 valandoms. Manau, kad ji jau paleista. Daugiau nieko negaliu pasakyti“, – lakoniškai įvykį komentavo komisariato atstovė spaudai R. Meištė.

BIC

JP žiniomis, panevėžietė ranką prieš savo vaikus pakėlė penktadienį, Laisvės aikštėje vykusiame renginyje „Susitikime penktadienį“. Apie galimą smurtą policijos pareigūnams pranešė paskambinę šį įvykį matę žmonės.

Aiškinosi situaciją

Įvykių Aukštaitijos sostinėje susidomėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Pasak tarnybos, Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėjos Vaivos Arnašės, bet koks smurtas netoleruojamas.

„Turėtume pasiaiškinti, kokia situacija ir susisiekti su vaiko teisių specialistais. Šiaip į areštinę žmonių be reikalo policija neuždaro. Vadinasi, kažkas buvo, kad moterį buvo būtina uždaryti į areštinę“, – aiškino V. Arnašė ir žadėjo pasidomėti įvykiu.

Vaikai perduoti artimiesiems

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos komunikacijos specialistė Eglė Juozėnaitė informavo, kad šeimoje lankėsi Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Panevėžio mieste  specialistės.

„Abiejų vaikų atžvilgiu nustatytas 2 grėsmės lygis. Mergaitė perduota močiutės priežiūrai. Berniukas – tėvo priežiūrai. Vaikai motinai negrąžinti. Kreiptasi dėl mobilios komandos sudarymo ir bus kreipiamasi į teismą dėl leidimo paimti vaikus iš šeimos. Šeima Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui anksčiau nebuvo žinoma“, – aiškino pašnekovė.

Grėsmės lygiai 

E. Juozėnaitė priminė, kad priminė, kad grėsmės vaikui lygiai yra du: pirmasis grėsmės vaikui lygis nustatomas, kai pažeistos vaiko teisės, tačiau nėra grėsmės vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei; antrasis – nustatomas, kai yra grėsmė vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei.

Nustačius antrąjį grėsmės vaikui lygį, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinių skyrių specialistai inicijuoja atvejo vadybininko paskyrimą arba Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos iniciatyva sudaroma mobili komanda.

Uždarė į areštinę

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai informavo, kad netolerantiškas elgesys vyko Laisvės aikštėje praėjusį penktadienį, rugpjūčio 3 dieną, apie 21 val.

Buvo gautas pranešimas, kad 32 metų moteris, vieną kartą delnu sudavė savo mažamečiui sūnui į sėdmenis ir taip pat vieną kartą delnu į sėdmenis sudavė savo ir 10-metei dukrai.

Įtariamoji buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.