Vaikai dažniau nei suaugusieji serga užkrečiamosiomis ligomis

Vaikai dažniau nei suaugusieji serga užkrečiamosiomis ligomis

0

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, vaikai dažniau nei suaugusieji serga užkrečiamosiomis ligomis. Lietuvoje 2014 m. registruoti 856 746 užkrečiamųjų ligų atvejai iš jų 64 proc. sergančiųjų sudarė vaikai nuo 0 iki 17 m. amžiaus. Didžiausią dalį nuo visų vaikų UL sudarė ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir gripas (92 proc.).

Naujausių mokslinių tyrimų duomenimis, vaikai užsikrėsti gripu gali kas antrus metus, suaugę, 30 metų ir vyresni – du kartus per 10 metų.

Mokslininkai iš Londono higienos ir tropinės medicinos aukštosios mokyklos tokių išvadų priėjo analizuodami kraujo antikūnių lygį prieš 9 skirtingus gripo viruso štamus cirkuliavusius Kinijoje 1968 ir 2009 metais.

BIC

2015 m. 9 sav. (vasario 23 – kovo 1 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 95,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 9 savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.

Naujausią gripo epidemiologinės apžvalgos Lietuvoje ir Europoje pristatymą galite rasti čia.

ULAC medikai primena, kad vaikus skiepyti nuo gripo tikslinga, nes:

  • Mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose yra didelė tikimybė užsikrėsti gripu nuo kitų sergančių vaikų.
  • Iš mokyklos ar darželio parneštu gripo virusu vaikas gali pasidalinti su šeimos nariais, tėveliais, jaunesniu broliuku ar sesute, kurių skiepyti dar negalima.
  • Pastebėta, kad pradėjus aktyviau nuo gripo skiepyti vaikus, sumažėjo ir suaugusiųjų sergamumas. Tyrimais įrodyta, kad gripas pavojingiausias patiems jauniausiems (iki 2 m. amžiaus) ir patiems vyriausiems (vyresniems nei 65 m. amžiaus) žmonėms.

Vaikai, sergantys lėtinėmis ligomis, besilaukiančios moterys – skiepijami valstybės biudžeto lėšomis įsigyta sezoninio gripo vakcina (nemokamai).

Skiepijimasis nuo gripo nėštumo metu – geriausias pasirinkimas motinai ir vaikui

Skiepytis nuo sezoninio gripo – saugu bet kuriame nėštumo laikotarpyje. Visame pasaulyje jau daugelį metų nėščios moterys yra skiepijamos nuo sezoninio gripo, vakcina – saugi nėščiosioms. Pasiskiepijusi mama apsaugo kūdikį pirmus šešis jo gyvenimo mėnesius.

Kūdikiai iki šešių mėnesių yra per maži, kad būtų skiepijami nuo gripo, todėl pasiskiepijusi mama – geriausia jo ar jos apsauga.

Skiepytis nuo gripo galima ir žindymo laikotarpiu.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.