Vadovavimą NATO laivų grupei Lietuva perdavė Nyderlandams

AutoriusJPFotoKAM

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkas kmdr. Audrius Venckūnas perdavė NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės vadovavimą Nyderlandų karališkojo karo laivyno karininkui komandorui dr. Janui Wijchersui (Jan Wijchers). NATO laivų junginiui Lietuvos karinės jūrų pajėgos vadovavo nuo praėjusių metų vasaros.

„Man buvo garbė prisiimti NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės vado pareigas 2020 m. birželio viduryje ir šiandien aš didžiuojuosi, kad sėkmingai įvykdėme SNMCMG1 užduotis, kurias iškėlė sąjungininkų jūrų komponento vadovybė. Su visa pagarba perduodu vadovavimą naujajam junginio vadui ir esu įsitikinęs, kad jo vadovaujamos NATO laivų grupės pasirengimas ir profesiniai įgūdžiai ir toliau atitiks aukščiausius standartus“, – nuotolinės konferencijos metu sakė kmdr. A. Venckūnas.

„Saugumas rytinėje Baltijos dalyje bus vienas iš pagrindinių mūsų uždavinių. Be to, taip pat svarbu parodyti, kad mes ir toliau išlaikome aukštą pajėgų parengtį net ir šiuo metu pasauliui išgyvenant pandemiją“, – sakė naujasis NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės vadas.

Šia proga Klaipėdoje Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laive N42 „Jotvingis“, iš kurio pastarąjį pusmetį buvo vadovaujama NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupei, surengta iškilminga NATO vėliavos nuleidimo nuo laivo ceremonija. Nuleistą NATO vėliavą kmdr. A. Venckūnas įteikė Karinių jūrų pajėgų vadui jūrų kpt. Giedriui Premeneckui. KJP vadas padėkojo kmdr. A. Venckūnui ir NATO laivų grupės štabo nariams už puikiai atliktą tarptautinę pareigą.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laive N42 „Jotvingis NATO laivų junginiui vadovavo nuo 2020 m. birželio vidurio iki šių metų sausio 14 dienos. NATO junginį sudarė septyni sąjungininkų laivai. Per pusmetį vadovavimo Lietuvos vadovaujamas NATO laivų junginys dalyvavo septyniose minų paieškos operacijose, kurių metu buvo ištirtas 125 kv. jūrmylių jūros dugno plotas ir aptikti 73 nuo pasaulinių karų likę sprogmenys. Taip pat drauge su sąjungininkų laivais, išlaikydamas aukštą junginio laivų profesinių įgūdžių ir sąveikos lygį, junginys dalyvavo devyniose bendrose jūrinėse pratybose.

Skleidžiant žinią apie NATO solidarumą, pasirengimą ir aktyvią veiklą regione, aplankė 18 užsienio jūrų uostų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Virš Lietuvos praskirs JAV bombonešis, lydimas NATO oro policijos naikintuvų

confident-noyce

NATO naikintuvai vieną kartą lydėjo Rusijos karo orlaivį

confident-noyce

Lietuva į Iraką siųs karių būrį saugoti gynybos ir ugdymo įstaigas Bagdade

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau