Vadoklių vaikų dienos centras švenčia penktąjį gimtadienį

Vadoklių vaikų dienos centras švenčia penktąjį gimtadienį

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.

Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų namų Vaikų dienos centras mini savo penktąjį gimtadienį. Penktadienio vakarą čia skambėjo vaikų dainos, pasakorių pasakojimai, scenoje sukosi šokėjai. Gimtadieniui paminėti buvo parengta labai įvairių pasirodymų.

„Penkeri metai – daug kas nuveikta, norime padėkoti visiems, kurie padėjo augti patiems ir auginti vaikus“, – sako Nestacionarių socialinių paslaugų namų vadovė Ilona Benetaitė.

BIC

Įstaiga kasdien pasibaigus pamokoms sulaukia vaikų nuo 7 iki 14 metų. Jaunesnius brolius ar seseris turintys vaikai atsiveda ir juos.

„O mano ir kolegės Tomos Maselienės pareiga – vaikus kuo įdomiau užimti, paskatinti daryti namų darbus“, – sako pašnekovė.

Didžiausia paspirtis – projektai

I. Benetaitė sako, kad maloniausia vykdyti veiklą, kai pasiseka Panevėžio rajono savivaldybės ar Visuomenės sveikatos biuro projektų „loterija“.

„Tuomet galime vaikams pasiūlyti išvykų, įdomesnių užsiėmimų, – sako įstaigos vadovė. – Šiais metais įgyvendintas Panevėžio rajono savivaldybės 2019 metų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas „Sportuok, judėk ir tobulėk“ bei Panevėžio rajono savivaldybės 2019 metų vaikų vasaros užimtumo ir poilsio programų projektas „Pramogauk ir atostogauk“. Šie projektai suteikė daug nepamirštamų emocijų ir akimirkų. Išbandytos įvairios pramogos: dažasvydis, boulingas, baidarės, baseinas, kopinėjimas „Lokės pėdoje“, Akropolio ledas. Vykome prie jūros. Į Palangą.“

Moteris priduria, kad puikų įspūdį paliko Ėriškiuose organizuotas Drakonų valčių festivalis, kur iš dvylikos komandų įstaiga su vaikų komanda pasirodė per patį viduriuką.

„Dar laukia Helovino naktis. Vaikai mėgsta pašėlti iki vėlumos, pažaisti įvairius žaidimus, o pats smagiausias užsiėmimas – helovino kaukių darymas“, – sako ji.

Pokyčiai

Vaikai į centrą ateina po pamokų: piešia, karpo, klijuoja, patys sau gaminasi maistą, gali ruošti pamokas.

„Pamokas dienos centre vaikai ruošia rečiausiai, – šypsosi I. Benetaitė. – Pritingi jie. Dar kviečiame vaikus sportuoti. Sporto erdvėje dažniausiai sukinėjasi paaugliai. Iki dvyliktos valandos dienos sportuoti laukiame ir vyresniųjų Vadoklių gyventojų. Tik jie čia retai pasirodo.“

Vos duris atvėręs centras sulaukdavo 30 vaikų. Vėliau jie paaugo, įstaigoje nebesilanko, tad mažųjų lankytojų skaičius susitraukė iki dvidešimties. Per penkerius metus pasikeitė ne tik skaičiai.

„Kuo toliau, tuo sunkiau vaikus kažkuo sudominti. Vietoje aktyvių veiklų jie mieliau sėdi, plepa. Labai džiaugiuosi, kad nėra atviros interneto prieigos, nes visai nuo kėdučių nepakiltų, – pastebi nuo pat įkūrimo centre dirbanti Ilona. – Tai vasarą visą užimtumą vaikams stengiamės organizuoti kieme – kvadratas, krepšinis, tinklinis. Dabar jau viduje vaikus krutiname.“

Spalvingas metas

Penkeri metai buvo kupini labai įvairių akimirkų. Dažniausiai tėvai džiaugiasi, kad po pamokų vaikai turi kur ateiti, produktyviai leisti laisvalaikį, būti su draugais. Tai ypač aktualu dirbantiems tėvams.

„Kartą buvo nesusipratimas, kai vieno įstaigos gimtadienio metu, kol visi fotografavosi, vienas berniukas laiką leido prie kompiuterio. Po kiek laiko sulaukėme jo močiutės skambučio su klausimu, kodėl jo nėra būryje. Situaciją paaiškinome, tuo ir baigėsi. Didesnių nemalonumų nėra tekę turėti“, – prisimena nestacionarių socialinių paslaugų namų vadovė.

Dalykas, kurio I. Benetaitė nenorėtų išbraukti iš įstaigos šauniausių atsiminimų sąrašo – Vadoklių ir Mikėnų gyventojų lankymas.

„Turime tradiciją, kad prieš Velykas, prieš Kalėdas su vaikais persirengiame, pasiruošiame atvirukų ir einame lankyti žmonių. Labiausiai mūsų laukia pagyvenę, labiau vieniši gyventojai. Dažnai, pamatę mūsų nemenką sveikintojų būrį, jie ima ieškoti saldainių, o mes tokiu atveju stengiamės kuo greičiau pabėgti, nes geriausias atlygis – žmonių šypsenos“, – pasakoja pašnekovė.

Anot jos, vaikai į tokius pasivaikščiojimus po gyvenvietes eina noriai – jiems tai tarsi nuotykis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.