18.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 14 birželio, 2021

Vadoklių bažnyčioje – įžadų atnaujinimas

AutoriusJOANA BUROKIENĖ
FotoASMENINIS ALBUMAS
Vladas ir Dalia Trumpickai bei Justinas ir Rimantė Prascieniai Vadoklių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje atnaujino santuokos įžadus.

Karantino metu žmonės taip pat gyvena, kukliai švenčia savo šventes pačių artimiausiųjų rate. Tokia kukli šeimos šventė prasidėjo Vadoklių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje. Yra daugybė priežasčių dar kartą eiti prie altoriaus su tuo pačiu partneriu. Vienoms poroms tai – būdas nubraukti nuo savo santuokos rutinos dulkes ir įvertinti duotus pažadus brandesniu žvilgsniu. Kitiems tai – galimybė apibendrinti kartu nueitą kelią, padėkoti už gražų gyvenimą vienas kitam ir Dievui.

Šįkart bažnyčioje santuokos įžadus atnaujino švęsdami smaragdines vestuves (55 m.) Vladas ir Dalia Trumpickai ir alavines, arba rožines (10 m.), vestuves – Justinas ir Rimantė Prascieniai.

Kodėl svarbu švęsti savo vestuvių metines? Šventė yra susijusi su džiaugsmu, patiriamu iš naujo išgyvenant svarbų įvykį ar jų atminimą. Santuokos diena ir ypač jubiliejus yra viena gražiausių švenčių, verta šią dieną sustoti ir atgaivinti širdyje džiaugsmą.

Vedybinio gyvenimo 55 metų sukaktį švenčiantys Trumpickai mintimis nuklydo į praeitį. Dalia mokėsi Raguvėlės žemės ūkio technikume, nes bijojo važiuoti į Telšių taikomosios dailės technikumą. O svajojo apie dailę. Per atostogas važiuodavo namo į Daniūnus, draugavo su Vlado broliu Zenonu. Šiam išėjus į kariuomenę, iš armijos grįžo Vladas. Kartą šokiuose jis Dalią išvedė šokti. Draugė pranašiškai pajuokavo, kad šis bus jos vyras. Kai išvyko mokytis, jis jai rašydavo eiliuotus laiškus. Beje, dėstytojai, pastebėję neeilinius Dalios meninius gabumus, patarė stoti į dailės institutą. Bet meilė nugalėjo…

Gimė Jolanta ir Regimantas. Dalia dirbo zootechnike, Vladas – elektriku. Daug metų moteris dalyvavo Vadoklių etnografiniame ansamblyje. Vladas su Dalia džiaugėsi, kad turi keturis anūkus ir penkis proanūkus. Jie tikisi sulaukti ir proproanūkų. Dabar, būdama užtarnautame poilsyje, Dalia piešti pradėjo daugiau, rengia parodas.

Trumpickų anūkė Rimantė šventė vedybinio gyvenimo dešimties metų sukaktį ir kartu su seneliais atnaujino įžadus. Moteris šypsojosi, prisiminimais dalijosi jos vyras Justinas Prascienis. Jiedu susipažino Panevėžyje, „Babilono“ gimtadienyje. Vaikinas ėjo susitikti su kita, bet gyvenimas įnešė savo pataisas…

Nepraėjus metams Justinas ir Rimantė sumainė aukso žiedus. Turi dukrą, kuriai sueis aštuoneri. Ji mokosi Panevėžio pradinėje mokykloje. Beje, Rimantė yra baigusi menų mokyklą – fortepijono klasę. Jos dukrelė – piešia. Kūrybiniai genai keliauja iš kartos į kartą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pagaliau įsimylėjęs Radži: romų šeimoje vyras yra vyras – jis pasakė ir šventa

confident-noyce

Ž. Pavilionis Seimo apmokėtos komandiruotės metu susituokė Berlyne

confident-noyce

Amžiną meilę prisiekė „Vilties namų“ gyventojai: nei amžius, nei neįgalumas – nėra kliūtis mylėti ir būti mylimiems

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau