Vadokliečių būgno mušimo tradicija sulaukė nacionalinio įvertinimo

Vadokliečių būgno mušimo tradicija sulaukė nacionalinio įvertinimo

JP / "Tėvynės" nuotr.

Nacionalinis kultūros centras papildė Nacionalinį nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Į jį įrašyta ir Panevėžio rajono tradicija – Velykų būgno mušimas Aukštaitijoje.

Paraišką teikė Vadoklių kultūros centras.

Velykų būgną pradėta mušti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Ankstų Šv. Velykų rytą Vadoklių bažnyčios šventoriuje vyrai ima mušti seno ožio ar šuns oda aptrauktą žalvarinį būgną. Jo garsai nuo ankstaus ryto gaudžia visame kaime ir pasitinka į Šv. Mišas besirenkančius žmones.

BIC

Pabandyti mušti būgną leidžiama visiems norintiems – taip puoselėjama senovinė vadokliečių tradicija, skatinamas bendruomeniškumas.

Nacionalinis kultūros centras praneša, kad šiuo įrašymu sąvadą papildė dešimt iš kartos į kartą perduodamų šalies tradicijų. Be vadokliečių būgno mušimo, tai dar ir drevinė bitininkystė Varėnos krašte, Kuršių marių burvalčių vėtrungių gamyba, Lietuvos karaimų vestuvių tradicija, Mažosios Lietuvos delmonai, pirčių lankymo tradicija, Rasos šventė Kernavėje, totorių vestuvių pyrago čiakčiako tradicija, vietovardžių atminties ir vartojimo tradicija, Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicija.

Iškilmės, kurių metų vertybių teikėjams ir saugotojams bus įteikti sertifikatai, vyks Vilniaus Rotušėje kovo 13 d. 17 val.

Šiuo metu sąvade yra 32 vertybės, trys iš jų esančios UNESCO Reprezentatyviajame nematerialaus kultūros paveldo sąraše – kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje, lietuvių polifoninės dainos – sutartinės, Dainų ir šokių švenčių tradicija Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.