V. Sinkevičius: nereikia skubėti jungti ministerijų

V. Sinkevičius: nereikia skubėti jungti ministerijų

Sniegė BALČIŪNAITĖ (BNS) / LRS nuotr.

V. Sinkevičius.

Lietuvos Vyriausybės į Europos Komisijos (EK) narius deleguojamas 28-erių ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius siūlo neskubėti Energetikos ministerijos jungti prie kitos ministerijos. 

Jis prognozuoja, kad labiau apsimokėtų Energetikos ministeriją jungti ne su Ekonomikos ir inovacijų, o su Aplinkos ministerija.

„Nereikia skubėti dabar daryti jungimo, tai bus neapgalvota, tai kainuos daug gabių žmonių“, – Seimo Liberalų frakcijoje antradienį teigė V. Sinkevičius.

BIC

Pasak jo, prieš priimant sprendimą dėl ministerijų jungimo, reikia skaičiuoti, ar bus sutaupyta viešųjų finansų, ar bus nauda iš sujungimo valstybei.

„Energetikos ministerija turi savo darbotvarkę, kuri irgi ne ką mažiau yra svarbi – atominės elektrinės uždarymo klausimas, kur investuota daugybė pinigų ir toliau deramės, kad gauti tolesnį finansavimą. (…) Sinchronizacija. Reikės kalbėtis tiek Briuselyje, matome latvių vienokius ar kitokius sprendimus (…) Tai labai svarbūs klausimai. Užbaigus tuos klausimus dėl atominės uždarymo ir sinchronizacijos, tuomet jau energetikoje bus tokie einamieji klausimai“, – kalbėjo ministras.

Jis be kita ko pastebėjo, kad labiau apsimokėtų Energetikos ministeriją jungti ne su Ekonomikos ir inovacijų, o su Aplinkos ministerija: „Daugeliu atveju Energetikos ministerijos politika persidengs su Aplinkos ministerija“.

Opoziciniai liberalai Seime yra registravę Vyriausybės įstatymo pataisų, kuria siūlo nuo 2020 metų sujungti Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijas.

1997 metais Energetikos ministerija buvo panaikinta, tačiau vėl atkurta 2009-aisiais, turint ketinimų Lietuvoje statyti naują atominę elektrinę, vykdyti elektros tinklų sinchronizacijos su Europa projektus.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, jog pritartų Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų jungimui bei kad mato galimybių ateityje sujungti ir Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.