V. Polzunovaitė. Tarybos nariai iš mėnulio nekrenta

AutoriusVIKTORIJA POLZUNOVAITĖ, PANEVĖŽIO MIESTO TARYBOS NARĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
V. Polzunovaitė.

Šiandien daug kalbame apie netoleruotiną situaciją kaimyninėje Baltarusijoje ir smerkiame jos vadovą – diktatorių.

Bet apsidairykime aplink? Kokiomis sąlygomis gyvename Panevėžyje? Baimė kalbėti, spaudimas, manipuliacijos.

Taip dirbame ir mes, tarybos nariai. Netikiu, kad tik opozicijoje dirbantys tarybos nariai tai pastebi. Valdantieji gal tiesiog pakantesni.

Tarybos ir komitetų posėdžiuose mikrofonų išjunginėjimas, iš mero lūpų išsprūstantys įžeidinėjimai, nuolatinės replikos po bene kiekvieno klausimo ar pasisakymo…

Nuotoliniai posėdžiai tapo dingstimi VALDYTI. Kaip patogu, kai vienu mygtuko paspaudimu gali išjungti nepalankiai kalbančią opoziciją.

Juk mūsų, tarybos narių, darbas neatsiejamas nuo diskusijų. Bet komitetų posėdžiuose pasisakymai nutraukiami – išjungiami, frakcijų pirmininkų primigtinai reikalaujama balsuoti už darbotvarkę net neišklausius klausimų apie ją, ką jau kalbėti apie kitus frakcijų pirmininkų pastebėjimus.

Juk frakcijų pirmininkų posėdžiai vienintelė terpė, kur frakcijų atstovai susitinkame ir galime, ar galėtume, kalbėtis. Tarybos posėdžiuose, vykstant nuotoliniu būdu, iš viso įsivyravo diktatas.

Vietos savivaldos įstatymas numato galimybę dirbti nuotoliniu būdu, esant ekstremaliai situacijai šalyje, bet. Darbotvarkė ir posėdžio data gali būti skelbiama ne vėliau kaip prieš 24 valandas, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams. Kokius degančius klausimus taryba spręs šiandien, kurie nebuvo žinomi jau komitetų posėdžiuose?

Savivaldos įstatyme numatyta, kad tarybos narys turi teisę dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, pateikti pastabas dėl savivaldybės tarybos sprendimų projektų, tarybos darbo tvarkos…

Vyriausybės atstovas vakar siųstame rašte taip pat atkreipia mero dėmesį dėl “įstatymo nuostatų tinkamo įgyvendinimo bei pagrįstumo ateityje priimant sprendimus dėl tarybos posėdžių organizavimo bei tarybos posėdžio darbotvarkės skelbimo.”

Tai kaip Panevėžyje priimamuose sprendimuose gali gimti tiesa ar geriausi sprendimai, jei jie neišdiskutuojami? Ar tikrai tik valdantieji žino, kas miestiečiams geriausia? Nejaugi nesinori išgirsti kitą nuomonę?

Noriu paprašyti, stebėkite tarybos posėdžius (jie transliuojami gyvai, o įrašai skelbiami savivaldybės tinklapyje), domėkitės rinktų tarybos narių veikla. Pažinkite juos ne tik rinkimų laiku. Išgirskite ir dirbančius taryboje.

Viliuosi tarybos darbe demokratijos, o ne – autokratijos.

Mere, tarybos nariai iš mėnulio nekrenta. Jie atstovauja rinkėjus.

 JP už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė.

1 komentarai

Rimas 2020-08-27 11:50 at 11:50

Tai, kad žiūrint Jūsų posėdžius apima svetimos gėdos jausmas. Valdantieji tikrai ne aukščiausio lygio, bet kai opozicija tik reiškia savo nepasitenkinimą ir nesutikimą priimais klausimais, tačiau nesiūlo jokių priimamų sprendimų alternatyvų, nematau nieko blogo, kad jų demagogijos po kurio laiko ir būtų išjungtos. Čia tuo atveju, jei taip būtų iš tikrųjų.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau