V. Gapšys: „Šauktiniai neturi tapti bankų įkaitais“

V. Gapšys: „Šauktiniai neturi tapti bankų įkaitais“

0

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys užregistravo Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo straipsnio pakeitimo įstatymą. Juo siekiama, kad norintiems gauti būsto paskolą Lietuvos piliečiams potenciali karo prievolė nebūtų vertinama kaip rizikos veiksnys, o būsto paskolas jau turintiems šauktiniams paskolos būtų atidėtos, įskaitant ir palūkanas karo tarnybos metu.

Bankai išsakė savo poziciją, kad išduodami paskolas kaip vieną iš rizikos veiksnių vertins tai, ar paskolos prašantysis gali būti pašauktas atlikti karo prievolę. Tokiu atveju būtų sudarytos skirtingos sąlygos19–26 metų jaunuoliams ir aukštųjų mokyklų absolventams iki 38 metų.

BIC

Pagal galiojančią tvarką šauktiniais gali tapti ir finansiškai bankams įsipareigoję Lietuvos piliečiai. Karo prievolės įstatyme numatytas karo prievolę atliekančių piliečių atleidimas nuo darbo, arba studijų aukštojoje mokykloje, garantuojant jiems darbo ar studijų vietą, tačiau nėra numatytas atleidimas nuo finansinių įsipareigojimų bankui vykdymo karo prievolės vykdymo metu.

„Šauktiniais gali tapti ir finansiškai įsipareigoję bankams asmenys. Jei Lietuvoje bus grąžinta šauktinių kariuomenė, bankai žada kiekvienu atveju situaciją vertinti individualiai. Vadinasi, tik nuo bankų malonės priklausys, ar šauktiniui bus atidėtas paskolos mokėjimas 9 mėnesiams. Net jei bankai ir nuspręstų atidėti finansinius įsipareigojimus, nėra jokios garantijos, kad nebus privalu mokėti palūkanų už kreditą. Taigi šauktinis, įsipareigojęs bankui, ir gaudamas vos 38 eurus per mėnesį buitinėms reikmėms, turėtų susimokėti ne tik už būsto komunalines išlaidas, bet ir būsto kredito palūkanas“, – teigia V. Gapšys.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.