7.9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 7 lapkričio, 2024

V. Čmilytė-Nielsen: liberalai skeptiški, bet neatmeta galimybės dirbti Seimo daugumoje

AutoriusDominykas Biržietis (BNS)FotoBNS
V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdis neatmeta galimybės diskutuoti dėl darbo parlamento pozicijoje, bet į tai žiūri skeptiškai, sako partijos lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Mes apsikeitėme nuomonėmis dėl politinės situacijos, dėl visų aktualijų. Akivaizdu, kad nėra aiškumo centro kairės pusėje, bet nuomonės linksta, kad nederėtų sakyti ne visiškai tokiai galimybei (sudaryti valdančiąją koaliciją – BNS)“, – žurnalistams po Liberalų sąjūdžio valdybos posėdžio sakė politikė.

„Tiesiog kalbėjimui apie tokią galimybę, bet šiandien, suprantama, vertiname tai su skepticizmu, nes visų pirma Liberalų sąjūdis yra įsipareigojęs savo rinkėjams dėl labai aiškių nuostatų tiek mokesčių politikoje, tiek (…) mažesnio valstybės kišimosi į gyvenimą privatų ar veiklą. Ir tų nuostatų mes bet kokiu atveju laikysimės, nesvarbu, iš kokios pozicijos“, – pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, nestebina, kad Liberalų sąjūdis matomas kaip „kur kas solidesnė alternatyva galimai koalicijai nei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“.

Komentuodama po antrojo Seimo rinkimų turo pakitusią socdemų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės retoriką ir neaiškią jos poziciją dėl vadovavimo kitos kadencijos Vyriausybei V. Čmilytė Nielsen tvirtino, kad tai yra socialdemokratų ir jų rinkėjų santykio reikalas.

„Aš net neabejoju, kad Liberalų sąjūdžio rinkėjai tokio neapsisprendimo ar nežinojimo dėl lyderio neatleistų ar vertintų blogai, bet gale dienų gal socialdemokratų rinkėjams tai neatrodys kaip išdavystė“, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

Socialdemokratai trečiadienį rengia prezidiumo posėdį, jo metu turėtų paaiškėti, ar V. Blinkevičiūtė imsis ministrės pirmininkės pareigų.

Tuo metu valdybos posėdį antradienį surengė ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, priėmusi socdemų kvietimą pradėti derybas dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Seimo rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, iškovojusi 52 mandatus. Antri liko konservatoriai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ naujame parlamente turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – aštuonis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po 15 metų pertraukos Lietuva vėl turės Tautinių mažumų įstatymą

confident-noyce

Seimas apsisprendė – Tauragės ir Šilalės rajonuose bus statomi kariniai poligonai

confident-noyce

VRK panaikino 27 į Seimą išrinktų savivaldybių tarybų narių įgaliojimus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau