Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad klausimas dėl Lietuvos kandidato į eurokomisarus yra tapęs „pajuokos objektu“.
„Visokių pasiūlymų galima prigalvoti, bet jei atvirai, tai jau toks šiek tiek pajuokos objektu yra tapęs šis klausimas“, – Seime sakė parlamento vadovė.
Taip ji kalbėjo Laisvės partijai pasiūlius kandidatūros į Europos Komisiją (EK) ieškoti ne tik tarp politikų, bet ir tarp moterų visuomenės lyderių.
„Lietuvoje protingų moterų ir labai gabių savo sričių eksperčių yra labai daug, galima ir šitaip, bet iki šiol Laisvės partija siejo, kiek pamenu, tik tai su sau svarbiais klausimais eurokomisaro pavardę“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Laisvės partijos atstovai anksčiau yra teigę, kad matytų galimybę sieti balsavimą dėl eurokomisaro kandidatūros su Civilinės sąjungos įstatymo priėmimu. Vis dėlto šis projektas nebuvo įtrauktas į paskutinį pavasario sesijos posėdį.
V. Čmilytė-Nielsen kartojo mananti, jog Lietuva vėluoja pateikti kandidatą į eurokomisarus.
„Tai yra, visų pirma, konservatorių prerogatyva (pateikti kandidatą – BNS) ir yra tam tikros ribos iki kiek mes galime, kaip mažesnieji koalicijos partneriai, kelti tą klausimą. Laukiame, ką gi jie pasiūlys ir tuomet apsvarstysime koalicijos taryboje, koalicijos formate“, – teigė ji.
Laisvės partija antradienį taip pat pranešė dėl šio klausimo šaukianti koalicinę tarybą.
Žiniasklaida ir konservatoriai pagrindiniu Lietuvos kandidatu į eurokomisarus įvardija užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, jis sietas su plėtros eurokomisaro portfeliu.
Prezidentas Gitanas Nausėda yra teigęs, kad Lietuva turėtų orientuotis į ekonomikos, o ne užsienio politikos sritį kuruojantį eurokomisaro portfelį. Jo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas yra užsiminęs, kad premjerė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė galėtų pretenduoti į EK narius.
Žiniasklaidoje taip pat minėta Vyriausybės kanclerės Giedrės Balčytytės kandidatūra.
Šalies vadovas yra sakęs, kad premjerė Ingrida Šimonytė Lietuvos kandidatus į EK pateiks per dvi savaites – iki rugpjūčio 20-osios.
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) tikisi, jog valstybės narės į šią poziciją pasiūlys vyro ir moters pavardę.