V. Bakas siūlo parlamentinį tyrimą – iniciatyvą Seimo valdyba svarsto uždarame posėdyje

V. Bakas siūlo parlamentinį tyrimą – iniciatyvą Seimo valdyba svarsto uždarame posėdyje

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / LRS nuotr.

V. Bakas.

Seimo valdyba trečiadienį renkasi į uždarą posėdį, gavusi parlamentaro Vytauto Bako siūlymą atlikti parlamentinį tyrimą dėl galimai neteisėto kišimosi į vidaus politikos procesus.

„Seimo valdyba nutarė, kad susirinksime slaptame posėdyje, kad galėtume išgirsti slaptos informacijos ir su jumis galėtume aptarti tiek, kiek leis mūsų galimybės aptarinėti“, – žurnalistams trečiadienį po pirmojo Seimo valdybos posėdžio sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Jis sakė pats nežinantis, koks būtų tyrimo objektas: „Deja, mums tos informacijos kol kas nepateikė, tai negalime jums konkretizuoti“.

BIC

„Galbūt dalis informacijos bus išslaptinta, galėsime kalbėti apie tai tai, kas viešai parašyta, duomenų apsaugos klausimai, informacijos teikimo klausimai“, – kalbėjo parlamento vadovas.

V. Bako rašte valdybai siūloma Seimui atlikti tyrimą dėl galimo poveikio vidaus politikos procesams.

Rašte kalbama apie „galimai neteisėtos informacijos rinkimą vienoje iš nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų“, pats raštas pavadintas „Dėl galimo neteisėto kišimosi į rinkimų procesus, neteisėto informacijos rinkimo ir panaudojimo“.

„Aš savo rašte pateikiau informaciją, kiek ją galiu pateikti, Seimo valdyba turi priimti sprendimą ir elgtis su ta informacija taip, kad nepadarytų žalos žmonėms, būtų apsaugoti valstybės interesai ir užtikrintos žmogaus teisės“, – BNS sakė iš pirmojo valdybos posėdžio išėjęs V. Bakas.

Tačiau koks būtų komisijos tyrimo objektas, V. Bakas neatsakė.

„Aš atlikau savo pareigą, pateikiau Seimo valdybai neselekcionuodamas, ir pozicijos, ir pozicijos nariams, ir jie turi priimti sprendimą“, – teigė Seimo narys.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.