Užimti aukščiausias pozicijas darbe moterims kliudo stereotipai

Užimti aukščiausias pozicijas darbe moterims kliudo stereotipai

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / Pixabay.com nuotr.

Užimti aukščiausias pozicijas darbe moterims kliudo stereotipai, rodo atlikta studija.

Ji penktadienį pristatyta Prezidentūroje. Studijos autorės – viena iš nevyriausybinės organizacijos „Lyderė“ steigėjų Milda Dargužaitė bei lyčių lygybės analitikė Ugnė Litvinaitė.

„Jeigu pasižiūrėtume į pačias didžiausias korporacijas Lietuvoje, moterų vadovių yra apie 30 proc., bet kuo aukštesnė pozicija, tarp direktorių, tai jų iš viso nėra arba yra labai mažai“, – pristatydama studiją sakė M. Dargužaitė.

BIC

Anot jos autorių, vieni iš stereotipų – šališkumas, dažna moterų kritika, skirtingas auklėjimas vaikystėje, stereotipinis moterų vaizdavimas reklamose.

„Ypatingai stereotipo grėsmės poveikis rezultatams išauga, kai moterys užima aukštas pozicijas arba užsiima veikla, tipiškai priskiriama vyriškai lyčiai“, – teigė U. Litvinaitė.

Studija atskleidžia ir atlyginimų skirtumus tarp moterų ir vyrų. Jos duomenimis, moterys šiuo metu Lietuvoje uždirba apie 13 proc. mažiau nei vyrai.

Labiausiai – vidutiniškai 759 eurais – moterų algos nuo vyrų skiriasi finansų ir draudimo sektoriuje.

Vidutiniškai 271 euru mažiau gauna sveikatos srities darbuotojos, nors šiame sektoriuje vyrauja moterys.

„Moterys pagal išsilavinimą ir patirtį turėtų uždirbti 10 proc. daugiau negu vyrai“, – sakė M. Dargužaitė.

Teigiama, kad nelygybė išlieka ne tik darbe, bet ir namuose – 58 proc. lietuvių sutinka, kad moters pareiga – pasirūpinti vyro buitimi.

Studija atskleidė, kad moterys dažniau nei vyrai užsiima namų ruoša, dar dažniau ja užsiimama susilaukus vaikų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.