5.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Užgesinus krosnis, meninio stiklo studija „Glasremis“ durų neuždarė – tapo galerija

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
R. Kriukas.

Sušvelninus karantino sąlygas, duris lankytojams pamažu atveria galerijos ir muziejai. Galerija tapo ir meninio stiklo studija „Glasremis“

Kadangi studija „Glasremis“, nors gyvuoja jau dvidešimt metų, pandemijos metu negali užsiimti veikla – teko užgesinti krosnis, įstaigos įkūrėjas Remigijus Kriukas ją pavertė galerija.

Eksponuoja stiklo skulptūras

„Dar praėjusių metų lapkritį užgesinome krosnis ir supratau, kad tai ilgam. Vieniems ilgam mėnuo, o kitam – pusmetis. Negaliu pasakyti, kiek tęsis mano „ilgam“. Gal jau vasarą bus galima krosnis užkurti. Kai užgesinime, tada ir gimė mintis, kad reikia eksponuoti visas stiklo skulptūras, kurios stovi supakuotos dėžėse“, – pradėjo pasakojimą R. Kriukas.

Užgesinus krosnis, meninio stiklo studija „Glasremis“ durų neuždarė – tapo galerija.

Skulptūros visose patalpose

R. Kriuko save įvardija, kaip produktyvų meninio stiklo kūrėją.

„Stiklo skulptūrų tiek daug, kad meninio stiklo studija pavirto galerija. Visi sukurti darbai eksponuojami kone visose studijos patalpose, net ir darbinėje dalyje, kur anksčiau ūžė krosnis. Kartu su Indre Stulgaitė-Kriukiene padarėme tokią ekspoziciją, kurioje eksponuojama keliasdešimt skulptūrų. Tos skulptūros yra ne tik darbinėje dalyje, bet ir antrame aukšte, kur tik buvo galima statyti, ten jos ir atrado savo vietą“, – aiškino menininkas, kaip meninio stiklo studija pavirto galerija.

Užgesinus krosnis, meninio stiklo studija „Glasremis“ durų neuždarė – tapo galerija.

Laukia lankytojų

Meninio stiklo studijos „Glasremis“ įkūrėjas sako, kad eksponuojami ir patys naujausi darbai.

„Parodoje eksponuojami ir patys naujausi darbai, ir sukurti anksčiau. Visos meninio stiklo skulptūros laukia lankytojų, bet esame, taip vadinamajame karantino sąraše, sudėtinga tų lankytojų sulaukti. Tačiau vos kas nors atvyksta gamybos klausimais, pats didžiausias džiaugsmas, kad žmogus, atėjęs15-ai minučių, užtrukdavo porą ir daugiau valandų“, – džiaugėsi kūrėjas R. Kriukas lankytojais, su kuriais gali kalbėtis ne tik apie stiklo gaminius, bet ir kultūrą.

Užgesinus krosnis, meninio stiklo studija „Glasremis“ durų neuždarė – tapo galerija.

Stiklo galerija – didžiausia

Studijos „Glasremis“ įkūrėjas ir savininkas sako, kad meninio stiklo galerija pati didžiausia Panevėžyje.

„Na, gal už Dailės galerija nesame didesni, bet apeiti ir apžiūrėti meninio stiklo skulptūras laiko reikia nemažai. Nesu narcizas, bet galiu drąsiai sakyti, kad fanatiškai daug kuriu, daug parduodu, o kiti darbai dar laukia pirkėjų. Pats didžiausias malonumas kurti, o sukūręs skulptūras, vaikštau aplink jas ir džiaugiuosi. Be to, tuomet gimsta naujos idėjos – keliauju naujų minčių keliu“, – kalbėjo apie kūrybą R. Kriukas ir išdidžiai sako, kad kūrybinė potencija dar neapleido.

R. Kriukas.

Sukūrė stiklo maišus

Ypatingai meninių skulptūrų kūrėjas džiaugiasi naujais, ir, kaip Remigijus juos vadina, stikliniais maišais.

„Net nežinau, kaip juos tiksliai pavadinti. Tai patys naujausi mano darbai ir labai įspūdingai atrodo. Juos išgauti reikėjo naujų technologijų. Kaip visada, žaidžiu su įvairiomis formomis ir idėjomis, nes norint išgauti įdomią formą, reikia naudoti menines technologijas. Tai, kaip sakau, maišai, kurių vieni yra citrinų, kiti vyšnių, treti – vario. Jie visi turi savo spalvinius sprendimus, kurie sukuria tam tikras asociacijas ir padiktuoja, kas galėtų būti tame maiše“, – šmaikščiai pristatė naujausias stiklo skulptūras R. Kriukas.

Užgesinus krosnis, meninio stiklo studija „Glasremis“ durų neuždarė – tapo galerija.

Ruošiasi šturmui

Meninio stiklo studijos įkūrėjas pergyvena, kad turėdamas daug idėjų, karantino metu negali įgyvendinti.

„Krosnis užgesintos, negaliu nuvykti į Čekiją. Esu, nors ramybės būsenoje, bet ir veiksme. Mintys ir idėjos gimsta – ruošiuosi šturmui. Tokia profesija, kad be krosnių nieko negaliu sukurti. Apie tai kalbėti labai skaudu, nes, užgesinęs krosnis, turėjau atleisti savo komandą. Gyvenu ramybės būsenoje, bet laukiu atlaisvėjimo ir stiklo gerbėjų, kurie atvyks į „Glasremis“ galeriją apžiūrėti stiklo karalystės, o jiems pasakosiu stiklo pasakų“, – kvietė į stiklo karalystę R. Kriukas ir teigė, kad kiekvienas stiklininkas turi užsiauginti meninio stiklo gerbėjus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Meno ringas: Daukniūnuose vyks jaunųjų menininkų kova teptukais

confident-noyce

Ant sostinės Žaliojo tilto – naujas laikinas A. Ambraso kūrinys

confident-noyce

Panevėžyje reziduosiantis prancūzų fotomenininkas sujungs mokslą, pramonę ir meną

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau