Geltonos ir baltos spalvos pingvinas buvo pastebėtas, kaip manoma, pirmą kartą istorijoje.
Yves Adams – laukinės gamtos fotografas užfiksavo dar niekada anksčiau neregėtą paukštį tarp tūkstančių juodai baltų pingvinų Pietų Atlanto vandenyno saloje.
Yves Adams pasakojo: „Niekada anksčiau nebuvau matęs ar girdėjęs apie geltoną pingviną. Paplūdimyje buvo 120000 paukščių ir tik šis vienintelis geltonas“.
Fotografas iš Belgijos, 2019 metų gruodį vadovavo dviejų mėnesių trukmės ekspedicijai, kurios metu ji sustojo Pietų Džordžijos saloje, kad nufotografuotų mažiausiai 120000 karališkųjų pingvinų, tarp kurių ir pastebėjo šį ryškiaspalvį plunksnuotį.
Adams sakė: „Visi jie atrodė įprastai, išskyrus šį. Tai buvo kažkas tikrai kitokio. Tai buvo neapsakomai unikali patirtis. Vienas iš paukščių atrodė labai keistai ir pažvelgus iš arčiau pamačiau, kad jis geltonas. Tai suvokę visi pašėlome. Metėme į šalį visas saugos priemones ir griebėme savo kameras. Mums taip pasisekė, kad paukštis nusileido būtent ten, kur buvome mes. Mums vaizdo neblokavo didžiulių gyvūnų jūra. Įprastai dėl jų gausos šiame paplūdimyje net neįmanoma judėti.“
Anot jo, tai buvo „leucistinis“ pingvinas, kurio ląstelės nebegamina melanino, dėl ko jo juodos spalvos plunksnos tapo geltonos ir kreminės spalvos.
Mokslininkai įtaria, kad šio atvejo pastebėjimas yra naujos plunksnų pigmento klasės atradimas.
2012 metais Antarktidoje, antarktinių pingvinų populiacijoje buvo pastebėtas baltas pingvinas. Manyta, kad jo būklę nulėmė genetinė mutacija, kuri atskiedžia pingvinų plunksnų pigmentą.
Po šio susidūrimo, Adams savo ekspediciją tęsė dar aštuonias savaites, per kurias užfiksavo tūkstančius skirtingų fotografijų, dėl ko tarp jų surasti šias ir jas paviešinti jam pavyko tik dabar.
„Tuo metu užfiksavau tūkstančius nuotraukų, ypač dėl to, kad tuo metų laiku Antarktidoje niekada nesutemdavo,“ – pasakojo jis.