Uždarytoje Kurganavos mokykloje steigs neįgaliųjų dienos centrą

Panevėžio rajono savivaldybės Taryba patvirtino Viešame aukcione parduodamo nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą naują redakciją ir iš sąrašo išbraukė buvusios Kurganavos mokyklos pastatą pastatą su visais priklausančiais pastatais.

Planuojama šį pastatą ir 4 ha žemės sklypą panaudos pagrindais perduoti viešajai įstaigai (VšĮ) „Vilties namai“.

Socialinė įstaiga, suremontavus pastatą, įkurtų Panevėžio rajonui reikalingą neįgaliųjų dienos centrą.

Surašyti tinkamą panaudos sutartį

Panevėžio rajono Tarybos narys Jonas Katinas naujienų portalui JP aiškino, kad gerai, jog buvusios mokyklos ir ūkinius pastatus bei žemės sklypą perduos socialinei įstaigai.

J. Katinas.

„Jie atlieka šventą darbą ir jiems reikia patalpų, kad galėtų kuo geriau aptarnauti sunkų neįgalumą turinčius rajono gyventojus. Tačiau neramina vienas dalykas, kokiomis sąlygomis bus „Vilties namams“ perduota buvusį Kurganavos mokykla. Labai svarbu, kad sudarant sutartį į ją būtų įrašyta, kad VšĮ negalėtų nei pastatų, nei žemės sklypo, kuriame yra puikus parkas, nepernuomotų arba nepanaudotų komerciniams tikslams. Panaudos sutartyje būtina nurodyti, jog „Vilties namai“ perduotą turtą naudotų tik savo reikmėms“, – nerimavo politikas.

Surašys visus reikalavimus

Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė patvirtino, kad buvusius Kurganavos mokyklos pastatus planuojama perduoti VšĮ „Vilties namai“.

Pasak jos, praeis dar nemažai laiko, kol su VšĮ bus sudaryta panaudos sutartis.

„Kelias iki panaudos sutarties sudarymo – ilgas. Pirmiausia teks sutartį su Turto banku, kad išbrauktų pastatus iš privatizavimo sąrašų. Be to, teks tartis su Nacionaline žemės tarnyba dėl žemės sklypo perėmimo. Tik tuomet, kai visi teisiniai dalykai bus sutvarkyti, bus galima galvoti apie panaudos sutarties surašymą su VšĮ „Vilties namais“. Be to, bus surašytas turto perdavimo aktas. Manau, kad sutartyje bus surašyti visi reikalavimai, kaip įstaiga gali panaudoti jiems paskirtą turtą“, – sakė A. Čiegytė.

Dienos centro nebuvo

Socialinės įstaigos „Vilties namai“ vadovė Laima Biržietienė portalui JP pasakojo, kad jiems labai reikalingas buvusios mokyklos Kurganavoje pastatas.

„Laukiame, kol bus sutvarkyti visi teisiniai dokumentai, kad galėtume perimti jį. Tačiau yra kita bėda. Teks galvoti, iš kur gauti finansavimą pastatui rekonstruoti. Jame norime įrengti neįgaliųjų dienos centrą. Tokios įstaigos, kol kas Panevėžio rajone nebuvo, o poreikis juos įsteigti yra. Juolab, kad sunkią negalią turinčių žmonių rajone yra. Tik negaliu pasakyti, kiek jų. Bandžiau sužinoti, bet tikslaus skaičiaus niekas nepasakė“, – aiškino L. Biržietienė ir sakė, kad šiuo metu VšĮ „Vilties namai“ paslaugas teikia 25 negalią turintiems asmenims.

[quote_box_center] VšĮ „Vilties namai“

Teikia suaugusiųjų, turinčių psichinę ir protinę negalią, trumpalaikes ir ilgalaikės socialines globos paslaugas. [/quote_box_center]

Buvęs Kurganavos mokyklos pastatas


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės pastatas nušvis mėlyna spalva

confident-noyce

Panevėžio rajone specialiuoju priedangos ženklu bus pažymėta 19 pastatų

confident-noyce

Pravieniškių pataisos namai atsisako šešių pastatų – sutaupys lėšų ir pareigūnų etatų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau