Uždangą pravėrė Naujamiesčio Galerijos teatras

Uždangą pravėrė Naujamiesčio Galerijos teatras

Sigitas ŽALUDA / Andriaus POVILAUSKO nuotr.

Žymus vokiečių poetas R. M. Rilkė teigė, kad žmogaus gyvenimas – tai teatro uždanga, už kurios tūno didžiausios paslaptys. Naujamiesčio kultūros centro-galerijos teatras, susikūręs prieš metus, 2018 m. pavasarį, jau pravėrė uždangą ir atskleidė keletą žmogaus gyvenimo paslapčių. Žinomas šalies aktorius ir režisierius Andrius Povilauskas, subūręs mėgėjų teatro grupę, per pusmetį pastatė pjesę „Kalvio pasaka“, parašytą pagal Martyno Vainilaičio eiles.

Galerijos teatro aktoriai – tai naujamiestiečiai mokytojai Alma Briedienė, Dalius Dirsė, Paulius Grinkas, Laura Šinkūnienė, Sigitas Žaluda, mokiniai Aurelija Briedytė, Aivita Čiūraitė, Kamilė Dagytė, Liucija Grinkaitė, Akvilė Magylaitė, Aistė Puriuškytė, Pranas Vilimavičius, Kultūros centro-galerijos direktorė Vigyta Dumbrienė, dailininkas, vadovėlių iliustratorius Martynas Vilimavičius, algirdiškietė medikė Nijolė Sadauskienė ir panevėžietis verslininkas Žilvinas Kavoliūnas.

Premjera įvyko pernai gruodžio 17 d. Po to spektaklis dar buvo rodomas gruodžio 19 d. ir jau šių metų vasario 14 d. Visi seansai sulaukė didelio žiūrovų dėmesio.

BIC

Pasak režisieriaus, šią pjesę jis pasirinko neatsitiktinai, nes ilgai nešiojosi, brandino savo mintyse, planuose. Šis M. Vainilaičio kūrinys turi lietuvių tautai gerai pažįstamą krikščioniško tikėjimo ir laiko rato kodą, o eiliuotas tekstas, paprasta, suprantama mintis užburia ir įtraukia žiūrovą, skatina peržvelgti savo gyvenimo kelią, pasverti ir įvertinti pirmiausia dvasines vertybes.

Pakalbinti žiūrovai pastebėjo, kad spektaklio metu salė ir scena tapo vientisa bendruomene, nes vaidinantys aktoriai – tai jų kaimynai, draugai, bičiuliai, pažįstami. Labiausiai žavėjo darni atlikėjų – aktorių choreografija, puikiai tariami žodžiai ir sakiniai, giliai suvokiant ir jaučiant jų prasmę, scenografijos ir aprangos minimalizmas, kuriantis profesionalios ir rimtai apgalvotos scenos įspūdį.

Režisieriaus Andriaus ir Galerijos teatro grupės ateities planuose dėliojami pasirodymai teatrų festivaliuose, kitose rajono miestelių scenose ir naujos premjeros, kurios, kaip sakė bibliotekininkė Albina Saladūnaitė, suteikia puikią progą aktoriams atverti savo dūšios turtus žiūrovui ir vėl išgyventi šventę.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.