Užbaigti teisminiai ginčai dėl neteisėto į Lietuvą įvežtų atliekų sutvarkymo

Užbaigti teisminiai ginčai dėl neteisėto į Lietuvą įvežtų atliekų sutvarkymo

JP / Pixabay.com nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas užbaigė daugiau nei metus vykusius teisminius ginčus dėl neteisėto į mūsų šalį įvežtų mechaninio apdorojimo atliekų sutvarkymo.

Šie ginčai buvo pradėti, kai Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) skyrė administracinę baudą Panevėžyje registruotos UAB „AV Investicija plius“ atsakingam asmeniui. Ši bendrovė, gavusi Aplinkos apsaugos agentūros leidimą tarpvalstybiniam atliekų pervežimui iš Airijos į Lietuvą, jas turėjo atsigabenti į Panevėžį, čia išrūšiuoti, o po rūšiavimo susidariusias atliekas perduoti kitoms įmonėms. Tačiau ji pažeidė leidime nustatytas sąlygas.

Praėjusį rugpjūtį iš Airijos į Klaipėdą laivu atplukdytos atliekos, arti 3 tūkst. tonų, buvo nukreiptos ne rūšiuoti, bet sudeginti. UAB „AV Investicija plius“ šių atliekų nenugabeno į Panevėžį ir tiesiog perdavė jas sudeginti uostamiestyje veikiančioje UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinėje jėgainėje. Lietuvos teisės aktai draudžia įvežti į šalį atliekas iš kitų valstybių deginimui.

BIC

Panevėžio RAAD už netinkamą atliekų sutvarkymą UAB „AV Investicija plius“ atsakingam asmeniui skyrė administracinę baudą. Šis nutarimas buvo apskųstas teismui. Nei pirmosios instancijos teismas, nei Panevėžio apygardos teismas skundo netenkino. Galutinį žodį tarė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Jis nustatė, kad Panevėžio m. apylinkės teismo ir Panevėžio apygardos teismo nutartys yra teisėtos ir kad nėra pagrindo atnaujinti administracinio teisės pažeidimo bylą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.