10.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 birželio, 2023

Už tarnystę Lietuvai atminimo medaliai įteikti panevėžietėms: istorikei ir pedagogei

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, PAULIUS ŽIDONIS
Panevėžietei istorikei, publicistei, poetei J. V. Čiplytei Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ įteiktas už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Šiandien Panevėžio miesto dailės galerijoje vyko iškilminga Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ ceremonija. Šiais metais medaliai įteikti šešiolikai laureatų. Atminimo medalių autorius – panevėžietis skulptorius Alfridas Pajuodis.

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliais „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanotos ir dvi panevėžietės: istorikė, publicistė, poetė Joana Viga Čiplytė bei Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.

Įvertino už filantropinę veiklą

Panevėžietė D. Kriščiūnienė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ gavo už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą.

„Labai puiku, kad šiai nominacijai pasiūlė komanda, kuri įvertino ir įžvelgė atliekamų darbų naudą. Šie darbai dirbami jau seniai ir tikrai tekę paremti ne vieną jaunuolį. Tačiau visuomet manau, kad yra vertingesnių žmonių laimėti, todėl šio medalio laimėjimas man sukėlė didžiulę nuostabą“, – džiaugėsi apdovanojimu laureatė, bet pabrėžė, kad ji dirba ne dėl apdovanojimų.

„Toks darbas – malonus širdžiai, o kai eini teisinga linkme, įvertinimas ateina netikėtai. Norėčiau pabrėžti, kad šis laimėjimas, ne tik mano pasiekimas, bet visos mūsų komandos ir aplinkinių žmonių.“

Panevėžietė D. Kriščiūnienė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ gavo už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą.

Medalis už aktualią publicistiką

Panevėžietei istorikei, publicistei, poetei J. V. Čiplytei Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ įteiktas už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Istorikė yra parengusi kraštotyrinių knygų apie Panevėžį ir panevėžiečius, tarpukario Lietuvos valstybės veikėjus, tautines mažumas, švietėjiško pobūdžio leidinių. Išleido dvi poezijos knygas. J. V. Čiplytė – 2000 metų Nusipelniusi panevėžietė mokslo srityje.

Pagerbti iškilią asmenybę

Apdovanojimas įsteigtas 2011 m. balandžio 13 d. Seimo valdybos sprendimu Nr. SV-S-1114 pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę ir skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Seimo skiriamas medalis yra skiriamas už šią veiklą: parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą, filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje bei visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Vasario 14 dieną vykusiame Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos posėdyje apsvarstyti pateikti kandidatai ir slaptu balsavimu išrinkti 2023 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai.

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai.

Laureatai

 

Šiemet į kiekvieną iš penkių nominacijų atrinkti po keturis kandidatus.

 

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą:

 

Anykščių jaunimo klubas, Anzhelika Ibrahimova, Danutė Kriščiūnienė, Virginijus Strolia.

 

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą:

 

Virgilijus Juozas Čepaitis, Artūras Grigucevičius, Jolita Kuncaitienė, Arnas Zmitra.

 

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje:

 

Arvydas Ašmonas, Zita Lukošiūnienė, Leonarda Daujutė Šarakauskienė, Juozas Žitkauskas.

 

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes:

 

Vytautas Mykolas Almanis, Joana Viga Čiplytė, Danutė Mukienė, Jurgis Usinavičius.

 


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tėvo dienos proga prezidentas įteikė apdovanojimus ypatingai nusipelniusiems tėvams ir globėjams

confident-noyce

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkui Seime bus įteikta A. Stulginskio žvaigždė

confident-noyce

Panevėžyje apdovanoti „Atliekų kultūros“ egzamino nugalėtojai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau