Už per Valstybės atkūrimo dieną Panevėžyje iškeltą trispalvę, perrištą juodu kaspinu, valdininkai...

Už per Valstybės atkūrimo dieną Panevėžyje iškeltą trispalvę, perrištą juodu kaspinu, valdininkai nebaus

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, "Facebook" nuotr.

Vasario 16-ąją – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną – Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė reidus patikrinti, ar pagerbiant Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną mieste keliamos vėliavos.

Panevėžiečiai užfiksavo, kad vėliava ant bendrovės „Panevėžio butų ūkis“ 2-osios tarnybos Vilniaus gatvėje pastato, trispalvė plevėsavo perrišta juodu kaspinu. Keista, bet baudos už neteisingai iškeltą Trispalvę įmonės darbuotojai nesulauks.

BIC

Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Daivos Svirelienės teigimu, daugiausia pažeidėjų – privačių namų gyventojai, bet pasitaiko įmonės ir įstaigos.

„Įspėjimai bus pateikti 17 asmenų dėl vėliavų neiškėlimo. Skyriaus darbuotojai reidus vasario 16-ąją vykdė centrinėje miesto dalyje. Patikrinta J. Basanavičiaus gatvė ir jos prieigos. Viso miesto aprėpti neturime pajėgų. Kita vertus, svarbiausias buvo centrinės miesto dalies veidas“, – aiškino D. Svirelienė ir pristatė baudas už vėliavos neiškėlimą:

„Atsakomybę už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą nustato Administracinių nusižengimų kodekso 519 str. 1 ir 2 dalys. Pirmoje dalyje – už vėliavų kėlimo tvarkos pažeidimą numatyta įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 12 eurų juridiniams asmenims ir bauda nuo dešimt iki šešiolikos eurų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims. Antroje dalyje, jeigu tai įvyksta pakartotinai, jeigu juridiniai asmenys neiškelia – bauda nuo 12 iki 16 eurų, o antrai grupei – nuo 16 iki 30 eurų.“

Pasiteiravus, kaip bus su įmonės „Panevėžio butų ūkio“ 2-ąja tarnyba, kur vėliava buvo iškelta perjuosta juodu kaspinu, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja D. Svirelienė aiškino:

„Buvome informuoti, bet to fakto skyriaus specialistai nepastebėjo – ne į visus kiemus įvažiavo. Su žmonėmis pasikalbėjome, kad atsakingiau kabintų vėliavas. Juk ne iš piktos valios tai buvo padaryta – nepastebėjo, kad juodas kaspinas buvo likęs nuo gedulo dienos. Baudos ir įspėjimo netaikysime. Juk nepagarbos vėliavai nebuvo. Antra vertus, Kovo 11-osios proga pakartotinai bus tikrinami tie, kurie vėliavų neiškėlė vasario 16-ąją.“

Bendrovės „Panevėžio butų ūkio“ direktoriaus pavaduotojas Gintaras Ruzgys naujienų portalui JP paaiškino, kodėl prie 2-osios tarnybos Vilniaus gatvėje buvo iškelta vėliava perjuosta juodu kaspinu.

„Už tarnybos darbą atsakingas jos vadovas Alfredas Pociūnas, bet Vasario 16-ąją ne jis kėlė vėliavą. Vėliavą iškėlė teritorijos valytoja, o ji nepastebėjo juodo kaspino. Juolab kad vėliavą kėlė dar tamsoje. Vėliau jai buvo paskambinta ir ji ištaisė klaidą. Tikrai nieko nebausime, nors šį įvykį aptarėme. Nemalonus incidentas, bet visko pasitaiko“, – sakė G. Ruzgys ir teigė, kad iškeltą vėliavą su juodu kaspinu pastebėjo turguje dirbantys žmogus ir nuotrauką įkėlė į „Facebook“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.