Už kartelinius susitarimus „Panevėžio melioracijai“ – šimtatūkstantinė bauda papildyta

Už kartelinius susitarimus „Panevėžio melioracijai“ – šimtatūkstantinė bauda papildyta

Austėja Masiokaitė, Ignas Jačauskas, Ramūnas Jakubauskas (BNS) / JP nuotr.

Konkurencijos taryba kelioms bendrovėms skyrė 978 tūkst. eurų baudų už kartelinius susitarimus savivaldybių viešuosiuose pirkimuose.

Kaip ketvirtadienį pranešė Konkurencijos taryba, „Panevėžio melioracijai“ skirta 209,8 tūkst eurų bauda, „Pasvalio melioracijai“ ir „Jadranai“, kurios sudaro vieną ekonominį vienetą – 399,2 tūkst. eurų, „Biržų rangai“ – 368,9 tūkst. eurų bauda.

„Minėtos bendrovės susitardavo, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 metais organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto ir melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“, Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, – pranešė Konkurencijos taryba.

BIC

Nustatyta, kad įmonės taip pat tardavosi, kurios iš jų nedalyvaus tam tikruose viešuosiuose pirkimuose, kad pirkimą laimėtų iš anksto numatyta konkurentė.

Pasak tarnybos, bendrovės pripažino sudariusios konkurenciją ribojantį susitarimą.

„Visa ši sistema egzistuoja daug metų visose savivaldybėse, melioracijos įmonių vadovai yra pažįstami nuo senų laikų, todėl niekada nekyla sunkumų surasti „draugišką“ įmonę, kuri galėtų padėti sudalyvauti konkursuose“, – Konkurencijos tarybos pranešime cituojamas neįvardintas vienos iš įmonių vadovas.

Įtarimai – ir Panevėžio rajono merui

Susitarimai paaiškėjo STT pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų Panevėžio rajono savivaldybėje.

Tyrimas pradėtas 2017 metų sausį, jame įtarimai pareikšti ir Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui. Pastarasis tebevadovauja Panevėžio rajono savivaldybei ir šiemet laimėjęs tiesioginius mero rinkimus.

STT skelbia tyrimo metu nustačiusi, kad vienai iš šių bendrovių dar padėjo ir Panevėžio rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai. Įtariama, kad jie neteisėtai sudarė palankias sąlygas bendrovei laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Tarnautojų tapatybių teisėsauga neatskleidžia.

STT duomenimis, įmonė dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų proceso laimėjo keliasdešimt Panevėžio rajono savivaldybės organizuotų konkursų už ne mažiau kaip milijoną eurų.

Panevėžio rajono savivaldybės atstovams yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, netinkamo pareigų atlikimo, bendrovės atstovams – dėl padėjimo piktnaudžiauti.

Šį ikiteisminį tyrimą, kuris artėja į pabaigą, organizuoja ir kontroliuoja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Daugiau informacijos apie jo detales teisėsauga žada pateikti tyrimui pasibaigus.

Vadovai situacijos nekomentuoja

Šimtatūkstantinėmis baudomis nubaustų įmonių vadovai BNS ketvirtadienį plačiau situacijos nekomentavo.

„Aš dabar pasitarime, negaliu kalbėti“, – sakė „Panevėžio melioracijos“ generalinis direktorius Paulius Petkevičius.

„Negaliu kalbėti, vairuoju. Nekomentuosiu“, – teigė „Pasvalio melioracijos“ vadovas Ramūnas Stulga.

„Biržų rangos“ vadovas Stanislovas Mačiulskis teigė žinantis, kad bus skirta bauda, bendravęs su pareigūnais, bet negalintis komentuoti.

„Mes bendravom su pareigūnais Aš žinau, kad bus nuobauda skirta. Aš kol neperskaitęs šito, tai neturiu, ko komentuoti“, – BNS sakė S. Mačiulskis.

Tuo metu bendrovės „Jadrana“ vadovė Vidutė Požemeckienė situacijos taip pat nekomentavo.

P. Žagunis.

P. Žagunis savo valdomai įmonei kaltinimų neatmeta

Įmonės „Panevėžio melioracija“ vienas akcininkų yra Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, tarp dar beveik 20 akcininkų – Nerijus Žagunis, kontrolinis paketas priklauso giminaičiui Antanui Žaguniui. Naujausiais Registrų centrui pateiktais duomenimis, P. Žaguniui priklauso beveik 30 proc., A. Žaguniui – 52 proc. įmonės akcijų.

Pats P. Žagunis BNS tvirtino nieko nežinantis apie tyrimą ir Konkurencijos tarybos pretenzijas, tačiau neneigė, kad įmonė galėjo dalyvauti neteisėtuose susitarimuose.

„Jokios informacijos neturiu, nieko negaliu komentuoti. Jei yra kaltinimai, tyrimai atlikti – gal ir yra (karteliniai susitarimai – BNS). Bet aš galiu tik pasakyti, kad valdyme nedalyvauju su 30 procentų, mano balsas nėra lemiamas. Seniai nedalyvauju, 15 metų gal“, – tikino jis.

„Pasvalio melioraciją“ ir „Jadraną“ valdo trys akcininkai: Ramūnas Stulga, Juozas Stulga ir Vidutė Požemeckienė.

Didžiausi „Biržų rangos“ akcininkai – Adolis Aleksas Krivickas, Stefanija Čiuplinskienė, Vytautas Stasys Čiuplinskas, Algis Matuzonis, Stanislovas Mačiulskis.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.