-19 C
Panevėžys
Šeštadienis, 16 sausio, 2021

Už gerus darbus apdovanoti vaikai – svarbi ne tik veikla, bet ir kilni širdis

AutoriusJPFotoVTAS

Visagine surengti vaikų apdovanojimai „Gera daryti gera“. Akciją iniciavusi Visagino Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Jūratė Mieželytė sako, kad tokiais apdovanojimais siekiama skatinti bendruomeniškumą, mokyti vaikus atjautos ir pagarbos kitam, įkvėpti lyderystei ir padėkoti už gerus jų darbus.

Draugo dienos proga Vaiko teisių apsaugos skyriaus įsteigtomis dovanomis apdovanoti penki vaikai, kurie savo darbais, poelgiais, iniciatyvomis tapo pavyzdžiu kitiems.

„Džiaugiamės, kad švietimo, ugdymo įstaigos, organizacijos atsieliepė į mūsų kvietimą ir aktyviai siūlė nominantus. O labiausiai didžiuojamės vaikais, kurie neabejingi kitam, atranda laiko savanorystei ir noro padėti draugui. Tikime, kad šie simboliniai apdovanojimai ir dėmesys skatins vaikus nesustoti, o kitus – sekti jų pavyzdžiu. Suaugusiuosius norime motyvuoti, kad jie dovanotų vaikams dar daugiau dėmesio, meilės, rūpintųsi jų turiningu laisvalaikiu, formuotų platų akiratį“, – kalbėjo J. Mieželytė.

Įvertinti ryškiai pasižymėję ir pažangą padarę vaikai

„Apdovanojome berniuką, išsiskiriantį iš vaikų būrio savo kilnia širdimi ir jaurumu. Šiandien Nikitą drąsiai galime pavadinti Vaikų dienos centro „Metų progresu“. Tai vaikas, įgudęs be raginimų padaryti tai, kas prieš metus atrodė neįmanoma. Dėl savo nusiteikimo ir įdirbio Nikita sugebėjo pakilti iš suaugusiųjų pastabų, aplinkinių nusiskundimų, neprognozuojamo paties elgesio protrūkių į prasmingą veiklą ir kitokį suvokimą kas yra gera ir tinkama. Kodėl Nikita? Nes pozityviai žvelgti vaikų į progresą ir skatinti juos nepamesti to, kas pasiekta yra mūsų darbo tikslas“, – siūlydami vienuolikmetį šiam apdovanojimui rašė Visagino socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro darbuotojai.

Kita prizininkė – Daniela Luniova. Ji – Lietuvos moksleivių sąjungos Visagino mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė, pilietinių veiklų iniciatorė. Karantino metu, mergaitė nuotoliniu būdu vadovavo šalyje įgyvendinamam projektui „Pilietis namuose“, organizavo  konkursus, protmūšius, diskusijas. Moksleivė yra aktyvi nešališko politikos stebėsenos tinklo „Žinau ką renku“ savanorė. Daniela suranda laiko ir organizuoja susitikimus, diskusijas, skatina, kad aktyviausi miesto mokiniai įgytų lyderystės įgūdžių. Dėl šių nuopelnų Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla iš visų moksleivių išskyrė būtent Danielą. Mokyklos direktorė Asta Bauraitė, pažymi, kad apdovanojimo „Gera daryti gera“ moksleivė nusipelnė už bendruomeninę veiklą, iniciatyvas ir veiklaus jaunimo telkimą Visagine.

Šalia gerų darbų ir kilnios širdys

Andrejų Jakubovskį apdovanoti pasiūlė Šeimos ir vaiko gerovės centras. Šio centro dirktorė Irina Ziuziova sako, kad įvertinimo Andrejus vertas už savo kilnią širdį ir dėmesingumą, atsakingumą, paslaugumą. Kitus atjaučiantis vaikinas visuomet pasiruošęs ištiesti pagalbos ranką ne tik globotiniams, bet ir darbuotojams, o laisvu laiku aktyviai įsitraukia į įvairias veiklas.

Šešiametė Lėja Saulė Ragauskaitė lanko Visagino vaikų lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ ir yra priešmokyklinės grupės ugdytinė. Darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Remeikienė sako, kad Lėja Saulė yra surinkusi nemažą kraitį gerų darbelių, kuriuos dalina visiems. „Ji tarsi mažas spindulėlis, kuris šviečia savo gerumu. O įvertinimo „Gera daryti gera“ mergaitė verta, nes jau nuo pat mažų dienų moka pralinksminti nuliūdusį, padeda tam, kuriam nesiseka. Mergaitė yra atsakinga ir jautri, taikiai gebanti išspręsti net didžiausius mažųjų konfliktus“, – apie darželio auklėtinę pasakoja pavaduotoja.

„Septintokas Radionas Starinskis – kuklus, nors protingas, stropus, sąžiningas, nuoširdus, mylintis artimuosius ir gerbiantis visus aplinkui esančius“, – taip apie dar vieną prizininką atsiliepia Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos direktorė Jolanta Bartkūnienė. Nominantu siūlydama mokyklos prezidentą, direktorė pažymėjo, kad progimnazijos mokiniai visišką pasitikėjimą Radionu parodė ne veltui. „Jis geba motyvuoti ir įkvėpti. Visada pasiruošęs padėti. Įsiklauso į kitų nuomonę, moka mylėti ir užjausti kitus. Juo pasitiki ir gerbia draugai“, ­– kalbėdama apie apdovanojimo vertą vaikiną, tęsė mokyklos direktorė.

Utenos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė ne tik konkurso nugalėtojus, bet ir visus, kurie augina, moko vaikus, ugdo jų talentus ar kitaip  prisideda prie vaikų gerovės, ragina neužmiršti padėkoti kiekvienam vaikui, padariusiam bent vieną gerą darbą – tai paprasčiausias ir vertingiausias paskatinimas. Vaiko teisių gynėja pabrėžė, kad šie apdovanojimai, tai įrodymas, kokia svarbi vaikams popamokinė veikla, užimtumas ir kuo platesnės galimybės savirealizacijai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sudegus šeimos namams, mylintis tėtis stipriai išgyvena dėl 13 savo vaikų

confident-noyce

E. Žiobienė paskirta vaiko teisių apsaugos kontroliere trečiai kadencijai

confident-noyce

Švenčių dienomis Panevėžyje vaiko teisių gynėjus į pagalbą kvietėsi ir patys vaikai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau