Už avariją žmonos kaltę norėjusiam prisiimti vyrui – 2 tūkst. eurų bauda

Už avariją žmonos kaltę norėjusiam prisiimti vyrui – 2 tūkst. eurų bauda

BNS / DELFI nuotr.

Klaipėdos apylinkės teismas atsakomybę už eismo įvykį vietoj sutuoktinės prisiėmusiam vyrui skyrė 2 tūkst. eurų baudą, pranešė Klaipėdos apylinkės teismas. 

Sutuoktiniai taip pat kaltinti eismo įvykio deklaracijoje įrašę melagingus duomenis, neteisėtai gavę draudimo išmoką, sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.

Byloje nustatyta, kad V. N vairuojamas automobilis sankryžoje susidūrė su kitu automobiliu, vairuotojai užpildė eismo įvykio deklaraciją ir išsiskirstė.

BIC

Grįžusi namo V. N. viską papasakojo sutuoktiniui. Kadangi nebegaliojo jos vairuotojo pažymėjimas, moteris galėjo negauti draudimo išmokos. Sutuoktiniai nusprendė, kad vyras V. N. prisiims atsakomybę dėl eismo įvykio.

Vyras susitiko su kitu eismo įvykio dalyviu, ir jie perrašė eismo įvykio deklaraciją apie transporto priemonei padarytą žalą. Į deklaraciją surašyti melagingi duomenys, kad vyras, o ne jo sutuoktinė, vairuodamas automobilį sankryžoje susidūrė su kitu automobiliu.

Šis dokumentas ir pranešimas apie transporto priemonės žalą, kuriame taip pat buvo melagingi duomenys apie eismo įvykį, buvo pateiktas draudimo bendrovei. Remdamasi pateiktais suklastotais dokumentais bendrovė išmokėjo porai daugiau kaip 2 tūkst. eurų už automobilio remontą bei daugiau kaip 400 eurų išmoką kitam asmeniui už automobilio apgadinimą.

Sutuoktiniai prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir konkrečiai nurodė visas aplinkybes. Jų atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis pripažinta tai, kad jie prisipažino padarę nusikaltimus ir gailėjosi dėl savo elgesio, atlygino nusikaltimu padarytą žalą – grąžino draudimo bendrovei išmokėtus pinigus. Jų atsakomybę sunkinanti aplinkybė – veikas padarė veikdami bendrininkų grupėje.

Moteriai teismas skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 250 eurų įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą, o vyras pripažintas kaltu ir jam skirta 2 tūkst. eurų bauda.

Teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.