11.1 C
Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024

Utenoje panevėžiečiai iškovojo dar vieną pergalę

Dar vieną pergalę LFF Pirmos lygos pirmenybėse iškovojo vienvaldis lyderis FK „Panevėžys“. Mūsų miesto futbolininkai išvykoje rezultatu 2:0 (2:0) nugalėjo Utenos „Utenio“ ekipą.

Panevėžiečiai žymiai aktyviau pradėjo rungtynes, o įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau 8-ąją mačo minutę smūgiu maždaug iš 18 metrų nuotolio pasižymėjo panevėžiečių kapitonas Paulius Janušauskas. Pirmaudami svečiai ir toliau kūrė progas bei kėlė grėsmę „Utenio“ komandos vartams.

Geros progos pelnyti įvartį neišnaudojo Danquanas Kingas, o Jonas Skinderis po Žilvinio Banio nuo kampinio gairelės atlikto perdavimo kamuolį sukirto į šeimininkų vartų virpstą. Kėlinio viduryje dar vieną gerą progą pasižymėti turėjo svečiai, bet po D. Kingo smūgio kamuolys sudrebino „Utenio“ vartų skersinį.

Šeimininkai beveik visą laiką buvo priversti gintis, o esant galimybei rengė kontratakas. Vienos tokios atakos metu Donatas Šėgžda iš baudos aikštelės ribų smūgiavo itin pavojingai, bet puikią reakciją pademonstravęs „Panevėžio“ vartininkas nukreipė kamuolį į kampinį.

37-ąją susitikimo minutę krito antrasis įvartis į uteniškių vartus. Šeimininkų baudos aikštelėje neleistinai buvo pagriautas P. Janušauskas, už ką mačo arbitras paskyrė 11 metrų baudinį į „Utenio“ vartus. Pats P. Janušauskas stojo mušti baudinį ir jį šaltakraujiškai realizavo. Baigiantis pirmajam kėliniui dar kartą savo meistriškumą teko pademonstruoti M. Suvaizdžiui. Po tolimo Sankano Bahio smūgio „Panevėžio“ vartininkas kamuolį nukreipė į kampinį. Poilsio komandos išėjo svečiams pirmaujant rezultatu 2:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo šeimininkų atakomis. Bandydami pakeisti rungtynių eigą šeimininkai atakavo gausiomis pajėgomis ir žaidė žymiai aktyviau nei iki pertraukos. Antrojo kėlinio pradžioje „Utenio“ puolėjas Kirilas Levšinas, su kamuoliu atsidūręs panevėžiečių baudos aikštelėje, iš dėkingos situacijos smūgiavo labai netiksliai. Kiek vėliau žaidžiantysis „Utenio“ treneris Mantas Savėnas smūgiu iš 20 metrų sudrebino „Panevėžio“ vartų skersinį.

Tiesa, 82-ąją rungtynių M. Savėnas buvo pašalintas iš aikštės ir uteniškiai aikštėje liko dešimtyje. Viskas prasidėjo nuo to, kad netoli „Panevėžio“ atsarginių suolelio M. Savėnas šiurkščiai sužaidė prieš  E. Fiodorovą, kas labai nepatiko svečių vyriausiajam treneriui Aleksandrui Kurtijanui. Šis pasakė kelis piktus žodžius „Utenio“ žaidžiančiojo trenerio adresu, o M. Savėnas neliko skolingas ir šovė atgal. Įsisiūbuoti didesnėms aistroms neleido mačo arbitrai, kurie M. Savėnui  parodė raudoną kortelę, o A. Kurtijaną pašalino iš techninės zonos.

„Panevėžio“ vyriausiasis treneris atėjo ir įsitaisė kitoje stadiono pusėje esančioje tribūnoje, kur jį atsistoję šiltais aplodismentais sutiko kelios dešimtys panevėžiečių, atvykusių į Uteną palaikyti savo miesto komandos. Iki finalinio susitikimo švilpuko „Panevėžio“ žaidimui vadovavo vyr. trenerio asistentas Dainius Gleveckas.

Nepaisant abiejų komandų žaidėjų pastangų, rezultatas nepasikeitė ir panevėžiečiai iškovojo pelnytą pergalę. Laimėjęs Utenoje, FK „Panevėžys‘ dar labiau sustiprino savo kaip lyderio pozicijas LFF Pirmos lygos pirmenybėse.

FK „Panevėžys“ Utenoje rungtyniavo tokios sudėties: M.Suvaizdis, M.Fridrikas, V.Gašputis, A.Karvackis (85‘ M. Dūda), T.Kačerauskas, P.Janušauskas (68‘ E. Fiodorovas), Ž.Banys, J.Skinderis, T.Salamanavičius, R.Lazdinauskas (43‘ M. Butkus, 78‘ R. Misiūnas), D.Kingas (86‘ T. Markevičius).

Kitą sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, FK „Panevėžys“  išvykoje susitiks su Kauno „Stumbro B“ ekipa. Rungtynės NFA stadione pasidės 19 valandą 30 minučių.