„US Open“ plaukimo čempionate – dvigubas panevėžiečio A. Savicko triumfas

AutoriusJP, LRT.LT
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
A. Savickas.

Šeštadienį Grinsbore (JAV) baigėsi „Toyota US Open“ plaukimo čempionatas, kuriame puikiai pasirodė Floridos universiteto komandai „Gators“ atstovaujantis panevėžietis Aleksas Savickas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Penktadienį lietuvis dalyvavo vyrų 100 m plaukimo krūtine finale, kur distanciją įveikęs per 1 min. 0,54 sek. iškovojo pirmąją vietą. A. Savickas 0,40 sek. pranoko bulgarą Lyubomir Epitropov. Trečias finišavo nuo jo 0,02 sek. atsilikęs amerikietis Reid Mikuta.

Į finalą lietuvis pateko taip pat pirmuoju rezultatu (1:00.55). Atrankoje iš viso varžėsi 68 dalyviai. A. Savickas sėkmingai pagerino asmeninį karjeros rekordą, kuris iki šiol buvo 1 min. 1,29 sek.

Dar įspūdingiau panevėžietis pasirodė šeštadienį vykusioje vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Trečiu rezultatu (2:13.85) į finalą patekęs A. Savickas finale plaukė net 4,17 sek. greičiau.

Lietuvos plaukikas nuotolį įveikė su nauju karjeros rekordu, finišavo per 2 min. 9,68 sek. ir užtikrintai įvykdė „A“ normatyvą (2:10.32) į kitąmet Japonijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Jo ankstesnis geriausias asmeninis pasiekimas iki šių varžybų buvo 2 min. 13,35 sek. Antras finišavo amerikietis Chase Kalisz (2:10.10), o trečias buvo L. Epitropov (2:11.74).

Įpusėjus distancijai panevėžietis net 0,10 sek. lenkė pasaulio rekordo grafiką. Beje, lietuviui tik 0,01 sek. pritrūko iki šių varžybų rekordo, kurį 2019 m. užfiksavo amerikietis Cody Miller (2:09.67).

Priminsime, kad Lietuvos rekordas (2:07.80) šioje rungtyje priklauso Giedriui Titeniui.

Panevėžietis A. Šidlauskas varžybose Eindhovene – ketvirtas

Eindhovene – Dano Rapšio triumfas: pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo antrą aukso medalį