Upytėje vyko Šviesos šventė

Upytėje vyko Šviesos šventė

Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ ir Upytės tradicinių amatų centras organizavo Šviesos šventę, padėkota aktyviausiai dirbusiems savanoriams.

Lietuviai nuo seno gruodžio viduryje pradėdavo laukti žiemos saulėgrįžos, o krikščionys gruodžio 13 dieną švenčia šv. Liucijos (lot. „šviesa“) dieną. Jaukioje salėje visus pasitiko šventės vedėjai – bendruomenės pirmininkas Audrius Zalatoris ir Upytės tradicinių amatų centro direktorė Aušra Sidorovienė. Susirinkusiuosius pasveikino monsinjoras Juozapas Antanavičius, kunigas Gediminas Jankūnas, Upytės seniūnas Giedrius Koženiauskas, seniūnaitė Aurelija Petronienė. Pasidžiaugę padarytais darbais ir gražėjančia gyvenviete, už nuoširdų darbą padėkojome UAB „Intersta“ vadovui Henrikui Kervaičiui. Šilti padėkos žodžiai buvo skiriami ir Janinai Bagdanskienei, keletą metų atstovavusiai ne tik „Upytės žemei“, bet ir kitoms Upytės seniūnijos bendruomenės Panevėžio rajono bendruomenių sąjungoje.

Iš širdies rankas spaudėme vyrams, susibūrusiems į šaunią kapelą ir grojantiems daugelyje bendruomenės švenčių. Kultūrinių renginių organizavimas ir vedimas, į pasirodymus įtraukiant ir mokyklos mokinius, neretai būna mokyklos mokytojų rūpestis, smagu buvo matyti už vieno stalo susėdusių pedagogų būrelį. Dar daug gražių žodžių pasakyta žmonėms, kurie administruoja bendruomenės internetinę svetainę, filmuoja ir fotografuoja renginius, ruošia vaišes ar kaip kitaip prisideda prie bendruomenės veiklų.

BIC

Upytietės Elvyros Gruzdevienės eilėraščių posmai, gėlės, naminė duona ir Ramygalos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Aušra“ (vad. Karolina Raziūnienė) dainos padėjo sukurti šventinę nuotaiką, visus pradžiugino netikėtai atvykęs Kalėdų senelis.

Šiluma ir šviesa, sklindanti iš susirinkusiųjų širdžių, sušildė kiekvieną, atėjusį tamsų ir vėjuotą vakarą pabūti kartu po molinio namelio šiaudiniu stogu ir pasidalinti tuo, kuo gyvename.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.