Upytėje ir Krekenavoje mokiniams vyko civilinės saugos pratybos

Upytėje ir Krekenavoje mokiniams vyko civilinės saugos pratybos

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Šią savaitę dūmai ir sirenos garsas privertė Panevėžio rajono Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokinius, baigiantis pirmai pamokai, skubiai palikti mokyklą.

Vyko civilinės saugos ir mobilizacinės pratybos – viena iš pratybų „Karaliaus kirtis 2019“dalių. Po sėkmingos evakuacijos iš pastato pradinukai grižo tęsti mokslų, vyresnieji mokiniai evakuoti į Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnaziją.

BIC

Čia kartu su Krekenavos mokiniais turėjo progą iš arti susipažinti su Karaliaus Mindaugo bataliono kariais ir jų demonstruojama karine technika, ginkluote. Karo medicinos medikai parodė, kaip teisingai ir efektyviai suteikti pirmąją pagalbą.

Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės jaunieji šauliai surengė sportines rungtis, kur reikėjo pademonstruotį greitį, tikslumą, susikaupimą. Norint išsiaiškinti prizininkus, kai kurioms komandoms teko net virvę traukti.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai mokiniams papasakojo apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją, sudedamąsias dalis, ginkluotę. Per pietus visi skanavo kareivišką košę. Pratybose ir mokiniai, ir mokytojai bei rengėjai įgavo naujų žinių ir patirčių.

Vienbalsiai pritarta, kad tokios pratybos naudingos ir nutartą tęsti bendradarbiavimą tarp civilinių ir karinių institucijų rengiant panašaus formato pratybas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.