Upių vanduo vėl grasina potvyniu

Upių vanduo vėl grasina potvyniu

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Gedimino BALČIŪNO, Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Naujienų portalas JP jau rašė, kad dėl itin gausaus lietaus užtvindytų ūkininkų laukų Panevėžio rajono savivaldybė paskelbė ekstremalią situaciją. Ekstremali situacija paskelbta ir visoje Lietuvoje. Lietus pliaupia ir šią visą savaitę. Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis sakė, kad vanduo upėse vėl kyla ir sausiau žemės ūkio laukuose artimiausiu metu nebus.

Vanduo kyla

Panevėžio rajono didžiosiose upėse  vandens lygis vėl kyla. Nevėžio upėje ties Panevėžiu vanduo šiandien pasiekė 3,10 m (stichinis lygis – 4,50 m), ties Traupiu – 2,25 m (maksimalus lygis – 2,60 m). Lėvenyje vanduo taip pat kyla. Ties Bernatoniais vandens lygis upėje jau pasiekė 1,25 (maksimalus – 2,92 m). Sanžilės kanale vandens lygis ties Bernatoniais – 0,85 m (maksimalus – 2,78 m).

BIC

Žala bus dar didesnė

Panevėžio rajono meras P. Žagunis pritarė, kad upėse vanduo vėl pradėjo kilti.

„Vanduo vėl kyla. Preliminariai suskaičiavome, kad rajono ūkininkams padaryta per 7 mln. eurų žala. Tačiau žala bus dar didesnė, nes nukentėjo jau ir 2018 metų derlius. Gerai, kad yra paskelbta ekstremali situacija, kuri apėmė visą Lietuvą. Pateikta informacija rodo realią ūkininkų padėtį, o suskaičiavus nuostolius ekstremali situacija padės įvertinti stichijos padarytus nuostolius“, – aiškino P. Žagunis,

„Vanduo vėl kyla. Preliminariai suskaičiavome, kad rajono ūkininkams padaryta per 7 mln. eurų žala. Tačiau žala bus dar didesnė, nes nukentėjo jau ir 2018 metų derlius. Gerai, kad yra paskelbta ekstremali situacija, kuri apėmė visą Lietuvą. Pateikta informacija rodo realią ūkininkų padėtį, o suskaičiavus nuostolius ekstremali situacija padės įvertinti stichijos padarytus nuostolius“, – aiškino rajono meras.

Sausiau nepasidarė

Pasiteiravus, ar pagelbės rajono žemdirbiams praėjusią savaitę apsilankęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, rajono meras P. Žagunis sakė: „Nuo ministro apsilankymo žemdirbių laukuose sausiau nepasidarė ir vandens lygis upėse nenuslūgo. Tačiau ministras pamatė ir galėjo įvertinti situaciją. Jis apsilankė Ėriškėse ir matė žemės ūkio bendrovės laukus. Po to net dvi valandas su žemdirbiais bendravo Savivaldybės salėje. Ministras B. Markauskas susitikime pabrėžė, kad ekstremali situacija išryškino ir kitas problemas – prastėjančią melioracijos techninę būklę. Be to, jis atsakė ir į kitus ūkininkams galvos skausmą keliančius klausimus dėl medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos, žemės valdymo pagrindimo.“

Ministras B. Markauskas susitikime su Panevėžio rajono ūkininkais pabrėžė, kad ekstremali situacija išryškino ir kitas problemas – prastėjančią melioracijos techninę būklę.

Smulkus dalykas

Šios savaitės pradžioje rajono meras P. Žagunis lankėsi Briuselyje – Regionų komiteto plenarinėje sesijoje.

„Deja, ekstremali Lietuvos žemės ūkio padėtis Briuselyje nebuvo paliesta. Tai pernelyg smulkus dalykas. Tačiau kalbėta apie Europos kosmoso strategiją, paliestas Katalonijos klausimas“, – informavo meras ir pasidžiaugė, kad į Europos šalių vietos valdžios Regionų komitetą patvirtinta rajono politikė Lina Kairytė, kuri, esant reikalui, galės jį pavaduoti.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.