Uostamiestyje sulaikyta paauglių gauja, planavusi žudyti žmones

Uostamiestyje sulaikyta paauglių gauja, planavusi žudyti žmones

get.php Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą daugiaepizodinėje baudžiamojoje byloje dėl Klaipėdos mieste besiformavusios jaunimo nusikalstamos grupuotės.

Šeši 16-23 metų amžiaus jaunuoliai įtariami įvykdę bei pasikėsinę įvykdyti sunkius, labai sunkius bei kitus nusikaltimus. Teisėsaugininkai atskleidė ne tik grupuotės narių padarytus, bet ir rengiamus nusikaltimus. Jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ir jos panaudojimo, sukčiavimo, turto sugadinimo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ir nešaunamaisiais ginklais, didelės vertės turto vagystės, pasikėsinimų organizuotoje grupėje atimti žmogui laisvę, pagrobti didelės vertės turtą bei nužudyti du žmones, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Įtariama, kad grupuotės nusikaltimus planavo du 1997 metais gimę nepilnamečiai. Jiems inkriminuota baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – dalyvavimas organizuotoje grupėje. Grupuotės nusikalstama veikla atskleista bendradarbiaujant su Klaipėdos rajono bei Klaipėdos miesto 1-ojo ir 2-ojo policijos komisariatų (PK) pareigūnais. Gauta duomenų, kad 2014 m. žiemą įtariamieji apgaule pasisavino vieno grupuotės nario senelės sąskaitoje buvusius 6 000 litų.

BIC

Be to, įtariama, kad 2014 m. pavasarį šie jaunuoliai iš vienos uostamiesčio kredito unijos pagrobė daugiau nei 90 000 litų. Įtariamieji stebėjo unijos darbo grafiką, sekė darbuotojus, pateko į unijos patalpas bei atjungė apsaugos priemones, pasinaudoję grupuotės nario motinos, tuo metu dirbusios kredito unijoje, signalizacijos kodais. Už nusikalstamu būdu įgytus pinigus įtariamieji pirko automobilius, motociklus, dviratį, mobiliuosius telefonus, kompiuterius, laikrodžius bei kitus daiktus, pramogavo pirtyse, gyveno išsinuomotuose butuose.

2014 m. vasarą Klaipėdos rajono PK pareigūnai miške, ties vienu kaimu, sulaikė 5 grupuotės narius. Įtariamųjų išsinuomotame mikroautobuse policijos pareigūnai rado ir paėmė 2 pistoletus, elektroimpulsinį prietaisą, pirštines, kaukę bei kastuvą. Įvykio vietos apžiūros metu miške aptikta iškasta duobė. Tyrimo metu gauta duomenų, kad įtariamieji rengėsi apiplėšti Telšiuose esančią kredito uniją. Pagal nusikaltimo planą būtų užpulta paskutinioji darbo dienos pabaigoje iš unijos išeinanti darbuotoja, kuri būtų nužudyta ir užkasta paruoštoje duobėje.

Taip pat įtariama, kad būtų nužudytas ir ten pat miške užkastas epizodiškai grupuotės nusikaltime dalyvavęs mikroautobuso vairuotojas, nes jis atsisakė sekti unijos darbuotoją. Įtariamieji neužbaigė nusikaltimo dėl nuo jų valios nepriklausančių aplinkybių, tačiau nusprendė atsikratyti bendrininko bei suplanavo kitos Klaipėdos mieste esančios kredito unijos apiplėšimą. Nusikaltimo padarymo metu taip pat planuotas užpulti paskutinis darbo dienos pabaigoje iš unijos išeinantis darbuotojas. Nukentėjusysis būtų nužudytas ir užkastas miške. Įtariamieji buvo sulaikyti tuo momentu, kai atvyko į mišką pagilinti duobę.

Gaujos nariams pareikšti įtarimai dėl 40 nusikalstamų veikų epizodų. Atsižvelgiant į visas tyrimo metu nustatytas aplinkybes, jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės – užstatas, dokumentų paėmimas, įpareigojimas nuolat registruotis policijos įstaigoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei nepilnamečio atidavimas tėvams prižiūrėti. Byloje pareikštas apie 18 000 eurų civilinis ieškinys. Dalis grynųjų – apie 6 000 eurų ekvivalentu surasta ir grąžinta kredito unijai. Prokuroro sprendimais apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į 4 automobilius, 2 motociklus, dviratį, mobiliuosius telefonus, kompiuterius, laikrodžius.

LR baudžiamasis kodeksas (LR BK) už pasikėsinimą atimti žmogui laisvę panaudojant smurtą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų. LR BK už pasikėsinimą pagrobti didelės vertės turtą ir už didelės vertės turto vagystę organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą iki 8 metų. LR BK už pasikėsinimą įvykdyti nužudymą siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Laisvės atėmimo bausmė nepilnamečiui negali viršyti 10 metų.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.