Uogautojams primena – nežalokite uogienojų

Uogautojams primena – nežalokite uogienojų

JP / Pixabay.com nuotr.

Šiuo metu miškuose, ypač savaitgaliais, gausu uogautojų.  Nors teisės aktai nenustato konkrečių uogavimo terminų, uogos turėtų būti renkamos joms prinokus. Surinktos dar neprinokusios uogos prasčiau laikosi. Nors ir parausta, bet jose būna mažiau organinių rūgščių, fruktozės ir gliukozės, kitų vertingų medžiagų.

Uogauti galima visur, kur nėra draudžiamas lankymasis – tiek valstybiniuose, tiek ir privačiuose miškuose. Tačiau aplinkosaugininkai primena – draudžiama rauti, laužyti ar kitaip niokoti augalus, naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones.

BIC

Renkant medžių ir krūmų uogas bei vaisius (įskaitant sėklas), draudžiama pjaustyti, kapoti, laužyti ar kitaip žaloti šių medžių ar krūmų šakas ir kamienus. Renkant šaltalankių uogas, leidžiama karpyti iki 30 cm augalo šakeles.

Rezervatuose gali būti leidžiama uogauti vietiniams gyventojams rezervatų nuostatuose nustatyta tvarka, pavyzdžiui, Žuvinto rezervate uogauti leidžiama Žuvinto biosferos rezervato direkcijos nustatytuose plotuose vietos gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą kaimuose, kurių sąrašą tvirtina Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Uogauti leidžiama šviesiu paros metu (iki 17 valandos) vieną dieną trijų dienų laikotarpiu nuo rugsėjo mėnesio pirmojo šeštadienio, turint direkcijos išduotą leidimą su nuotrauka arba leidimą be nuotraukos ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka. Leidimai uogauti yra nemokami.

Didelė žala gamtai daroma, kai uogautojai miške numeta polietileninius maišelius, plastikinius butelius ar kitas ilgai yrančias atliekas. Už tokius veiksmus aplinkos teršėjams gresia administracinės baudos, o jei atliekų nesurinks, teks atlyginti ir žalą aplinkai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.