5.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Ultimatumas Panevėžio valdžiai: arba į postą grąžinamas atleistas vadovas, arba – piketas

Panevėžio autobusų parko profsąjungos atstovai reikalauja į direktoriaus postą grąžinti praėjusią savaitę atleistą R. Petukauską.

Panevėžio autobusų parko darbuotojų profesinę sąjunga „Solidarumas“ išsiuntė miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui ir Savivaldybės administracijos direktoriui Rimantui Paužai reikalavimą.

Reikalaujama grąžinti į pareigas nuo balandžio 11 dienos atšaukiamą ilgametį įmonės vadovą Rimantą Petukauską.

Nori susitikti ir aptarti

Rašte aiškinama, esą įgyvendinus R. Petukausko atšaukimą iš darbo, „Panevėžio autobusų parko bendrovėje neliks vadovo, gerai išmanančio darbo viešajame transporte specifiką ir sudėtingumą“.

Be to, profesinė sąjunga „Solidarumas“, ir reikalavimą pasirašę 210 įmonės darbuotojų, reikalauja ne tik panaikinti kovo 20 dienos UAB „Panevėžio autobusų parko“ valdybos sprendimą dėl bendrovės generalinio direktoriaus atšaukimo iš pareigų, bet ir reikalauja organizuoti susitikimą su įmonės profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovais susidariusiai situacijai aptarti.

Beje, neatsižvelgus į profsąjungos reikalavimus, bus organizuojami piketai.

Tikisi sulaukti atsakymo

Profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Egidijus Pribušauskas naujienų portalui JP aiškino, kad negalįs pasakyti, kaip Panevėžio vadovai sureaguos į profsąjungos reikalavimą.

„Suku pasakyti – neaišku, ar įvyks susitikimas. Tik labai keista, kad iš pareigų atšaukiamas įmonės vadovas, neįrodžius jo kaltės. Juolab, kad nesulaukta atsakymo iš prokuratūros. Be to, skaičiau Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) patikrinimo medžiagą – nėra nustatyta nusikalstamos veikos“, – sakė E. Pribušauskas ir tikisi sulaukti atsakymo iš Savivaldybės.

Profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Egidijus Pribušauskas aiškino, kad negalįs pasakyti, kaip Panevėžio vadovai sureaguos į profsąjungos reikalavimą.

Tonas ultimatyvus

Panevėžio meras R. Račkauskas naujienų portalui JP sakė, kad Panevėžio autobusų parko vienos iš profsąjungų reikalavimą matė.

„Ramiai į tą reikalavimą reaguoju. Prieš Velykas visiems linkiu būti ramiais. Profsąjungų reikalavime -ultimatyvus tonas. Tokiu tonu reikalaujant, dialogo nepasieksi. Kita vertus, įmonės darbuotojų nerimą suprantu. Visada pasikeitimai nuteikia neramiai. Savivaldybė pasiryžusi kalbėtis su visais, bet tik ne tas profsąjungų tonas pasirinktas“, – paaiškino meras.

Panevėžio meras R. Račkauskas neslėpė, kad Panevėžio autobusų parko vienos iš profsąjungų reikalavimą matė.

Rezervų nemažai

Be to, mero nuomonė institucijų atlikti auditai, STT rekomendacijos parodė, kad dar yra nemažai rezervų gerinti įmonių veiklą.

„Todėl imamės konkrečių žingsnių jau artimiausiu metu keisti situaciją. Į bendrovių valdybas ir stebėtojų tarybas įtrauksime nepriklausomus kompetentingus atstovus. Jų dalyvavimas ne tik užtikrins, kad įmonėms būtų formuluojami aiškūs planai, kaip jos turi veikti ir kokių rezultatų pasiekti. Neabejoju, kad tai padės užkirsti kelią galimiems viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimams ar nepotizmo apraiškoms“, – pareiškė Panevėžio meras R. Račkauskas.

STT patikrinimas užsitęsė

Nuo balandžio 11 dienos iš Panevėžio autobusų parko direktoriaus pareigų atšaukiamas R. Petukauskas naujienų portalui JP tvirtino nesitikįs, kad profsąjungų reikalavimas pakeis valdybos sprendimą.

„Nesitikiu būti sugrąžintas į darbą. Neskaičiau profsąjungų reikalavimo, tik žinau, kad jis savotiškas. Kitas dalykas, tai, kas vyksta šiuo metu pavadinčiau aukšto lygio politikavimu. Nebesuprantu, kas dedasi ir kaip pavadinti tuos veiksmus. Jaučiuosi mažu sraigteliu, kuris sukiojamas ir pliekiamas. Nesakau, kad STT nenustatė pažeidimų, bet juos visus galima ištaisyti. Be to, STT atliko tikrinimą net 9 mėnesius ir ieškojo faktų, kuriuos pažymoje pateikė tendencingai. Antra vertus, jeigu būčiau kaltas, tai dabar su jumis nekalbėčiau“, – sakė R. Petukauskas.

Nuo balandžio 11 dienos iš Panevėžio autobusų parko direktoriaus pareigų atšaukiamas R. Petukauskas tvirtino nesitikįs, kad profsąjungų reikalavimas pakeis valdybos sprendimą.

Nori išsamios informacijos

Vakar kreipimąsi išplatino Tėvynės Sąjungos–Lietuvos Krikščionys demokratai Panevėžio skyrius. Jį pasirašė skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė. Konservatoriai sunerimę ir prašo Panevėžio mero R. Račkausko artimiausiame Tarybos posėdyje pateikti išsamią informaciją apie STT atliktus tyrimus.

„Tiek antikorupcinis tyrimas dėl autobusų stoties, tiek dėl galimai neskaidrių įsigijimų savivaldybės įmonėse, yra labai rimtas signalas, kad padėtis savivaldybėje yra bloga. Prieš rinkimus žadėti aukščiausi skaidrumo standartai seniai pamiršti ir palaidoti. Tarybos posėdis yra ta platforma, kur tiek Tarybos nariai, tiek savivaldybės darbu besidomintys rinkėjai gali susipažinti su vadovybės požiūriu, išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Jūsų nuomonės ir paaiškinimo apie STT atliktus tyrimus laukia jau ne tik panevėžiečiai, susidomėjo ir nacionalinė žiniasklaida. Atsakymų reikia greitai ir išsamių“, – rašoma kreipimesi.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio meras priėmė Kroatijos ambasados laikinąją reikalų patikėtinę

confident-noyce

Per karantiną gyvai stebėjęs krepšinio rungtynes, Panevėžio meras įstatymo nepažeidė

confident-noyce

Vilniaus meras nemato priežasčių neišduoti leidimo mitingui Katedros aikštėje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau