Uliūnų laivas kviečia grįžti namo

Uliūnų laivas kviečia grįžti namo

Urtė ŠLEVAITĖ ("Tėvynė") / Urtės ŠLEVAITĖS nuotr.

Uliūnuose buvo surengtos kasmetinės menų dienos. Vyko teatralizuota programa, įvairios veiklos žiūrovams, tačiau didžiausia dovana tapo naujo laivo atidarymas, kuris vainikavo šventę ir papuošė kaimą nauja lankytina vieta.

Šventės įgyvendinimas prasidėjo nuo projekto „Keisk“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, Panevėžio rajono savivaldybės bei partnerio – Uliūnų bendruomenės. Projekto dėka surengtos edukacinės programos – lipdymas, piešimas ant vandens, žaidimai, trijų dienų medžio drožimo pleneras, kuriame skulptūras gamino Vidas Nugaras, Valerij’us Kunigel’is bei Gintautas Tručinskas.

Teatralizuotą muzikinę laivo atidengimo programą režisavo Audronė Palionienė. Visas veiklas įgyvendinti padėjo Ramygalos kultūros centras.

BIC

Kviečia nepamiršti Uliūnų

Svarbiausia šventės dalis buvo laivo pristatymas. Šis laivas, simbolizuojantis svajones ir sugrįžimą namo, nėra pirmasis Uliūnuose. Pasak Ramygalos kultūros centro direktorės Loretos Kubiliūnienės, kažkada kaime stovėjo kitas laivas, sulaukęs skaudžios pabaigos: „Senasis statinys buvo supuvęs, todėl reikėjo jį išardyti ir sudeginti, tačiau išliko trys dalys – inkaras, varpas bei vairas“.

Būtent dėl šios priežasties atidarymo metu nuaidėjo du šūviai – už seną ir naują laivą. Senosios dalys buvo panaudotos naujo gaminio statybai, ir varpas, likęs namuose, nuo šiol gali pildyti svajones.

Laivas turi ir kitą svarbią simboliką – kartu su stovinčiu švyturiu kviečia išvykusius Uliūnų gyventojus grįžti namo. O dar negrįžusiems primena nepamiršti gimtojo krašto, kuris turi ilgą istoriją ir yra vienintelis kaimas Lietuvoje, turintis tokį vietovardžio pavadinimą.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.