Ugniagesiai: tik apie 25 proc. Panevėžio gyventojų savo namuose jau įsirengę dūmų...

Ugniagesiai: tik apie 25 proc. Panevėžio gyventojų savo namuose jau įsirengę dūmų detektorius

Vilma VAIGINYTĖ / VPGT nuotr.

Nuo vasario pradžios Lietuvoje vyksta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuota gaisrų prevencijos akcija „Gyvenkime saugiai“. Šios akcijos tikslas – ugdyti žmonių saugios gyvensenos įpročius, skatinti gyventojus pasirūpinti savo namų saugumu.

Panevėžio apskrityje ugniagesiai gelbėtojai planuoja aplankyti 9 000 gyventojų būstų. Akcijos metu, būsto savininkui sutikus, ugniagesiai apžiūri šildymo įrenginius, elektros instaliaciją ir elektros prietaisus, pataria ir paaiškina apie autonominių dūmų signalizatorių įsigijimo svarbą.

Per penkis akcijos „Gyvenkime saugiai“ mėnesius Panevėžio apskrityje ugniagesiai aplankė beveik 4 000 gyventojų. Deja, tik apie 25 procentus gyventojų savo namuose jau įsirengę autonominius dūmų signalizatorius.

BIC

Nuo gegužės pirmosios dienos visose gyvenamosiose patalpose turi būti įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai. Lankydami gyventojus, ugniagesiai gelbėtojai pataria, kur geriausia įrengti signalizatorius, konsultuoja jų priežiūros klausimais.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų, kad šios akcijos metu įsileistų į savo būstus, išklausytų patarimų, sutiktų dalyvauti aplausoje. Akcijos metu autonominių dūmų signalizatorių dar neįsirengę gyventojai nebus baudžiami, jiems bus teikiamos konsultacijos gaisrinės saugos klausimais.

Per šešis šių metų mėnesius Panevėžio apskrityje kilo 637 gaisrai, net 178 gaisrai kilo gyvenamuosiuose namuose. Gaisruose šiemet žuvo 5 žmonės, pernai per tą patį laikotarpį gaisruose žuvo 12 gyventojų. Manoma, kad visuose būstuose įrengus autonminius dūmų signalizatorius ir tinkamai juos prižiūrint, gaisruose žūstančių žmonių skaičius sumažėtų tris kartus.

TS-LKD

Modelis

Šypsena

Lukdas

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.