„Tyrėjų naktis“ Panevėžyje sulaukė didelio susidomėjimo

„Tyrėjų naktis“ Panevėžyje sulaukė didelio susidomėjimo

JP / Organizatorių nuotr.

Kauno technologijos universitete Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) surengtas jau daugiau nei dešimtmetį vykstantis renginys „Tyrėjų naktis“. Renginio organizatoriai pakvietė moksleivius ir suaugusius į užsiėmimą „Mirksiukas“, kurio metu jie susipažino su elektros grandinėmis ir įvairiais fizikos dėsniais. Į interaktyvius užsiėmimus atvyko moksleiviai iš Panevėžio Saulėtekio, Alfonso Lipniūno, Beržų progimnazijų, Kazimiero Paltaroko gimnazijos bei iš Pasvalio rajono Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės- Bitės gimnazijos.

„Tyrėjų naktis“ yra išskirtinis renginys, kurio metu daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris visuomenei. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete renginys vyko Technologijų mokymo centre, laboratorijoje pritaikytoje moksleiviams. Vyresniems moksleiviams „Tyrėjų naktis“ vyko keliose fakulteto laboratorijose.

Į renginį „Mirksiukas“ atvyko 6–11 klasių mokiniai. Renginį vedė antro kuro automatikos ir valdymo studentai bei Technologijų mokymo centro (TMC) būrelio mokytojai Laurynas Kvedaras ir Kazimieras Vaitkevičius. Jie vaikams pristatė realiame gyvenime naudojamas kompiuterines programas, su kuriomis moksleiviai patys galėjo dirbti ir patikrinti savo programavimo žinias. Išbandę jėgas programuodami, moksleiviai pademonstravo ir pritaikė žinias praktiškai. Jie detales bandė sujungti į vientisą sistemą, siekdami gauti iš anksto numatytą rezultatą.

BIC

Jaunieji mokslininkai įdėmiai sekė visą renginį, dalyvavo konkurse, kuriame buvo apdovanoti įvairiais prizais už teisingus atsakymus.

Papildomam laikui į renginį užsiregistravo Pasvalio rajono Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos 11–12 klasių moksleiviai. Jiems buvo pristatytos kelios fakulteto laboratorijos: robotų, statybų, fizikos, mechanikos bei Technologijų mokymo centras. Moksleiviams buvo demonstruojamas robotas, kuris pilsto girą, sumo robotai, kurie kovoja varžybose, studentų sukurti kiti įvairūs robotai ir pristatyta visa įranga, naudojama laboratorijose, kuri praverčia ne tik fakultete studijuojantiems studentams, bet ir moksleiviams iš įvairių Panevėžio miesto ir rajono mokyklų.

Renginio organizatoriai tikina, jog susidomėjimas renginiu kasmet vis auga. Tad kitiems metams žadama dar daugiau įvairesnių renginių bei ekskursijų po įvairiausias fakulteto laboratorijas.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.