0.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 8 gruodžio, 2022

Turizmo diena Panevėžyje: turizmo naujienos ir gražiausių vietų rekomendacijos

AutoriusjpFotor. ančerevičius, G. Kartanas, M. Milaknis, L. Balius, tinklaraštis „Cukrinis avinėlis“
Rugsėjo 27 dieną, minint Pasaulinę turizmo dieną Panevėžys pristato turizmo naujienas ir kviečia naujai pažinti miestą – dalyvauti žaidime „Pamatyk, pažink, pasidalink“ bei laimėti nepamirštamą pažintį su miestu. 

Rugsėjo 27 dieną, minint Pasaulinę turizmo dieną Panevėžys pristato turizmo naujienas ir kviečia naujai pažinti miestą – dalyvauti žaidime „Pamatyk, pažink, pasidalink“ bei laimėti nepamirštamą pažintį su miestu.

Išaugęs susidomėjimas kultūriniu ir pramoniniu paveldu

Panevėžiui keičiant savo veidą ir atnaujinant miesto erdves, pagreitį įgauna ir miesto turizmas: čia įgyvendinami unikalūs projektai, kuriami nauji turistiniai objektai, atnaujinamos miesto erdvės. Modernizuojamos viešosios erdvės ir įstaigos ne tik gražėja, bet ir yra pritaikomos skirtingų grupių poreikiams, mieste organizuojamos ekskursijos specialių poreikių turintiems asmenims. Pastebimas išaugęs susidomėjimas tiek miesto kultūriniu, tiek pramoniniu paveldu.

Rugsėjį vykusiame Europos paveldo dienų ekskursijų cikle dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių. Vasarą, pirmą kartą organizuotoje ekskursijoje – „Panevėžio pramonės milžinai“ industrinį paveldą tyrinėjo beveik 250 miesto gyventojų bei svečių. Turistai domisi ne tik jau istorija tapusiais fabrikais, bet ir vis dar gyvybe pulsuojančiomis įmonėmis.

Dvi dienas išskirtine Panevėžio gimtadienio proga duris atvėrusioje vienoje seniausių Panevėžio gamyklų „Kalnapilis“ vykusiose ekskursijose apsilankė per 250 lankytojų.

Orientavimosi žaidimas „(NE)pažintas Panevėžys“.

Turizmo naujienos Panevėžyje

Mieste kuriasi vis daugiau naujų turizmo produktų jau šį rudenį Panevėžio plėtros agentūra pristatys virtualios realybės žaidimą atversiantį Panevėžio pramonę bei suteiksiantį galimybę ne tik paskraidyti kosminiu laivu, bet ir virtualiai apsilankyti dar trijose miesto įmonėse. Dar viena šio sezono naujienų – orientavimosi žaidimas „(NE)pažintas Panevėžys“. Rudenį pritrūkus idėjų ką veikti gryname ore, agentūra kviečia burti komandą ir sužinoti negirdėtų ir intriguojančių faktų apie Panevėžį ir į jo istoriją pažvelgti kitu, dar nematytu kampu.

Panevėžys dar rugsėjo pradžioje pakvietė dalyvauti žaidime „Pamatyk, pažink, pasidalink“ – keliauti po miestą, fiksuoti gražiausius ir įdomiausius kampelius ir jais pasidalinti su kitais. Panevėžio plėtros agentūra kviečia atvykti ir naujai pažinti miestą – patiems savo akimis išvysti ne tik analogų Lietuvoje neturintį šokantį šviesų fontaną, bet ir keliauti po pramonės milžinais garsėjantį rajoną ar aplankyti atsinaujinusias žaliąsias erdves, kurios šiuo metu nusidažiusios gražiausiomis rudens spalvomis.

Dalyvaukite žaidime ir laimėkite pažinti su miestu

Atvykę į Aukštaitijos sostinę, užsukite į Panevėžio plėtros agentūrą „Panevėžys NOW“ (Laisvės a. 11) ir atsiimkite specialų žaidimo „Pamatyk, pažink, pasidalink“ rėmelį. Jame fiksuokite mėgstamiausias ar naujai atrastas Panevėžio vietas ir iki 2022 m. spalio 6 d. pasidalinkite jomis savo socialiniuose tinkluose. Jau spalio 7 d. Panevėžio plėtros agentūra atsitiktiniu būdų išrinks nugalėtoją, kuriam atiteks 100 eurų vertės nepamirštama pažintis su miestu „Gera dovana“ įsteigta – Panevėžio dovanų kortelė.

Jei į Panevėžį keliaujate pirmą kartą, Panevėžio plėtros agentūra dalijasi rekomendacijomis kur ieškoti gražiausio ar įdomiausio rudenio spalva nusidažiusio miesto kampelio. Keliaukite po miestą, įamžinkite rėmelyje savo TOP vietas, dalinkitės jomis socialinių tinklų istorijose, žymėkite Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ – „Facebook“ arba „Instagram“ paskyrą, naudokite grotažymę #PAMATYKPAŽINKPASIDALINK ir dalyvaukite žaidime.

Panevėžio dovanų kortelė.

Laisvės aikštė

Kur daugiau pradėti savo kelionę, jei ne nuo pagrindinės Panevėžio aikštės, kurioje verda miesto gyvenimas, Laisvės aikštė – tarsi trikampė Panevėžio širdis. Čia įkurtos erdvės renginiams, veikia jaukios kavinukės, kviečiančios prisėsti ir pasigrožėti fontanu ar įspūdingais gėlynais.

Aikštėje rasite ir Panevėžio plėtros agentūrą, užsukite ne tik „Pamatyk, pažink, pasidalink“ žaidimo rėmelio, bet ir sužinoti daugiau informacijos apie miestą – ką privalu pamatyti ar nuveikti atvykus į Panevėžį.

Laisvės aikštė.

Senvagė ir jos fontanas

Tiesiai iš aikštės nukeliausite į vieną gražiausių miesto vietų – Senvagę. Nepaisant to, jog ji yra pačioje Panevėžio širdyje, tai puiki vieta ramiam atokvėpiui ir pabėgimui nuo miesto šurmulio. Panevėžiečių ir miesto svečių pamėgtoje Senvagėje susipina kiekvieno gyvenimo istorija – nuo pirmųjų pasimatymų iki abiturientų saulės pasitikimo išleistuvių rytą.

Panevėžyje grožėtis rudenėjančiu miestu galėsite tiesiai iš mažytės salos, kurioje įrengtos patogios poilsio vietos.

Senvagė puiki vieta vakaro pasivaikščiojimams – apžiūrėkite čia pat stovinčias skulptūras, o vos sutemus stebėkite fontano šviesų pasirodymą. Tiesa, jei norite išvysti analogų Lietuvoje neturinti fontano šou, suskubkite, jau greitai jis bus išjungtas žiemos sezonui ir sugrįš tik pavasarį. Ieškantiems gražiausios miesto panoramos rekomenduojame pakilti į Kranto g., kur Jus pasitiks J. Balčikonio skulptūra ir apžvalgos aikštelė su į Senvagę atsveriančiu vaizdu. Jei atvyksite savaitgalį ir norėsite išvysti muzikinį šviesų ir projekcijų fontano pasirodymą, rekomenduojame jį stebėti būtent čia.

Senvagės fontanas.

Parkai

Panevėžys žalias miestas, norintiems atrasti Panevėžio rudenišką veidą rekomenduojame užsukti į vieną iš trijų miesto parkų, kurie per pastaruosius metus pakeitė savo rūbą. Didžiausiame miesto parke abejingų nepaliks ne tik  rudenio spalvomis nusispalvinę medžiai. Atnaujinant Kultūros ir poilsio parką pasitelkta metų laikų idėja, atsižvelgiant į metų laikų atspalvius sukurtas želdinių asortimentas, todėl apsilankius jame bet kuriuo metų laiku galima pasigrožėti vis kitokiais, būtent tam laikotarpiui būdingais augalais. Keliaudami Nevėžio pakrante sustokite ir pasigrožėkite gamta čia įrengtose apžvalgos aikštelėse.

Panevėžys – miestas palei upę, tad nuo pat Kultūros ir Poilsio parko įrengtais dviračių-pėsčiųjų takais pasieksite ir seniausią miesto parką. Jame Jus pasitiks lėktuvas – išskirtinė vaikų žaidimo aikštelė mažiesiems miesto gyventojams ir svečiams leidžianti pasijusti tikrais pilotais. Panevėžio centrinėje dalyje įsikūrusiame parke pasigrožėsite nuostabiomis medžių alėjomis ir atrasite ramybę bei natūralų gamtos žavesį.

Kultūros ir poilsio parkas.

Besimėgaujant Skaistakalnio parku galite pastebėti istorinę J. Čerkeso-Besparnio sodybą, kuri transformuojasi į menu ir kūryba pulsuojančią erdvę. Dar šį rudenį duris atversiantis naujas kūrybiškumo centras pakvies į netikėtas parodas ir veiklas miesto bendruomenėms bei svečiams.

Ekrano marių pakrantė

Dar vienas dirbtinai suformuotas didžiausias vandens telkinys Panevėžio mieste – „Ekrano“ marios. Prieš dvejus metus tvenkinys ir jo teritorija kairiajame krante atnaujinta ir pritaikyta miestiečių ir miesto svečių poreikiams. Apie 4 km ilgio marių pakrantės ruožas – ištisa laisvalaikio zona. Keliaudami pakrante sutiksite aktyvaus poilsio mėgėjus riedančius dviračių takais, sportuojančius šalia vandens įrengtose sporto aikštelėse.

Ekrano marių pakrantė

Lankytojai gali pasidžiaugti išpuoselėtomis viešosiomis erdvėmis – įrengtomis pikniko ir poilsio zonomis bei vaikų žaidimų aikštelėmis. Ieškantiems ramybės ir norintiems pailsėti bei pasimėgauti gamta įrengta tvenkinio apžvalgos aikštelė – įsitaisykite virš vandens įrengtoje poilsio zonoje ir stebėkite besikeičiančius gamtos vaizdus.

Pramonės rajonas

Panevėžys pasižymi stipriu industriniu identitetu, tad jei neapsilankei miesto pramoniniame rajone, nepažinai ir Panevėžio. Visiškai nesvarbu, esate vietinis, iš sostinės, ar iš pajūrio, čia stūksantys objektai sužadins kiekvieno smalsumą. Nuo tvenkinio apžvalgos aikštelės, kitame Ekrano marių krante išvysite – „Ekraną“. Ši gamykla buvo tarsi miestas mieste – beveik kiekviena šeima Panevėžyje dar ir dabar yra vienaip ar kitaip susijusi su šiuo pramonės milžinu.

Buvusi „Ekrano“ gamykla.

Keliaukite po pramoninius objektus, naudokitės maršrutu Pramoninis Panevėžys ir Panevėžio pramonę pamatykite kitu kampu. Jei pramoninius objektus norite ne tik pamatyti bet ir apie juos išgirsti – būtinai pasinaudokite audiogidu „Panevežys. Pramonės galiūnų pėdomis“ mobiliojoje programėlėje Gatvės gyvos.

Keliaukite po Panevėžį – ieškokite ir  atraskite, kas Panevėžyje gražiausia yra būtent Jums, pažvelkite į miestą savu kampu ir padėkite kitiems atrasti naują miesto veidą.

Žaidimo „Pamatyk, pažink, pasidalink“ taisykles rasite čia.   

Žaidimas „Pamatyk, pažink, pasidalink“ organizuojamas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojama turizmo skatinimo projektą „Panevėžio turistinis potencialas: pamatyk, pažink, pasidalink“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

K. Starkevičius parėmė siūlymą kitų metų biudžete rasti 10 mln. eurų turizmui

confident-noyce

Panevėžio plėtros agentūra turistams atskleidžią naują Panevėžio veidą

confident-noyce

Panevėžio vizualinis identitetas: gyventojų apklausos ir kūrybinių dirbtuvių rezultatai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau