Turgavietėse pažeidimų nemažėja

Turgavietėse pažeidimų nemažėja

JP/ BNS nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad spalio 11-13 dienomis visoje šalyje mokesčių specialistai lankėsi turgavietėse. Patikrinti 186 mokesčių mokėtojai ir nustatyti 132 pažeidimai (71 proc.): pusė jų dėl neišduotų elektroninių kasos aparatų (EKA) kvitų.

„Dar rugsėjį apskričių mokesčių administratoriams keičiantis teritorijomis atlikti 102 operatyvūs patikrinimai dėl prekybos mėsa bei jos gaminiais šalies turgavietėse. Tuomet taip pat fiksuota daug administracinių nusižengimų – vidutiniškai pas kas antrą tikrintą mokesčių mokėtoją. Šįkart pažeidimų nustatyta dar daugiau“, – sako VMI prie FM Kontrolės departamento atstovas Rolandas Puncevičius, pridurdamas, kad mokesčių specialistus šįkart domino ne tik prekyba mėsa bei jos gaminiais.

Iš 132 pažeidimų: 66 atvejais neišduoti EKA kvitai, 23 asmenys prekiavo be verslo liudijimo ar neįregistravę individualios veiklos, 15 prekiautojų pardavinėjo mėsos gaminius, neturėdami prekių įsigijimą patvirtinančių dokumentų, 5 atvejais fiksuotas pinigų neatitikimas kasoje.

BIC

VMI skiria ypatingą dėmesį mėsos ir jos gaminių gamybai bei prekybai, įskaitant turgavietes, kuriose pajamų neapskaitymo bei mokestinių pažeidimų rizika vertinama kaip labai didelė.

„Iki šiol visų stebėtų bei kontroliuotų mokesčių mokėtojų elgsenos pokyčių analizės duomenys bei prevencinių veiksmų metu sukaupta informacija yra naudojama. Tai leidžia dėmesį skirti pačioms rizikingiausioms šiame sektoriuje veikiančių juridinių asmenų ir gyventojų grupėms. Vyksta nuolatinė šio sektoriaus priežiūra, – sako darbo grupės, koordinuojančios VMI veiklą mažinant „šešėlį“ mėsos sektoriuje, vadovė Danutė Kulikauskienė.

VMI informuoja, kad ir toliau stebės, kontroliuos rizikingiausias su mėsos prekyba, gamyba susijusias sritis, t. y. mėsos ir jos gaminių pardavimą turgavietėse, parduotuvėse, skerdyklas, individualią veiklą, gyvulių įsigijimą, didmeninę prekybą vykdančius asmenis. Kai kuriuos mokesčių mokėtojus pasieks laiškai dėl galimai pajamų neapskaitymo rizikos ir/ar mokesčių deklaravimo klaidos.

Už savaitgalį turgavietėse nustatytus komercinės – ūkinės veiklos vykdymo tvarkos pažeidimus surašyti Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) protokolai, prekeiviams gresia administracinės baudos. Jei mokesčių mokėtojas, užsiimantis veikla, kuriai vykdyti būtinas kasos aparatas, už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas neišduoda kvito, arba išduoda kvitą, kuriame nurodyta kita suma, nei sumokėta, jam gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 200 eurų. Jei pažeidimas nustatomas pakartotinai, bauda gali siekti nuo 450 iki 900 eurų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.