„Tulpinių“ lyderio Vertelkos sūnus Titas: „Tėvas buvo nusikaltėlis, o aš būsiu nuotykių...

„Tulpinių“ lyderio Vertelkos sūnus Titas: „Tėvas buvo nusikaltėlis, o aš būsiu nuotykių ieškotojas“

JP / LRT nuotr.

LRT „(Ne)emigrantų“ laidoje – reportažas apie „Tulpinių“ lyderio Algimanto Vertelkos sūnų Titą. Vaikinas neslepia: jis – vieno žiauriausių Lietuvos istorijoje nusikaltėlių, devyniasdešimtaisiais Panevėžyje siautusios, visą šalį šiurpinusios „Tulpinių“ gaujos lyderio sūnus.

Laidoje Titas pasakoja apie tai, kodėl iš Lietuvos pabėgo į kitą šalį, apie savo svajones aplankyti kone visą pasaulį ir, žinoma, apie santykius su tėvu – Algimantu Vertelka, arba „Pinčia“.

BIC

Baigęs vidurinę mokyklą vaikinas nutarė išvykti taip toli, kur niekas jam neklijuotų jokios etiketės. Titas nusprendė, kad keliauti po pasaulį ir kolekcionuoti įvairias patirtis bus daug įdomiau, nei toliau mokytis. Nors daug kas bandė atkalbėti nuo tokios idėjos – patarimų jis neklausė.

„Žiauriai norėjau keliauti, bet visąlaik mano šeimoje sakydavo: kaip mokslas, ką tu veiksi toliau, po 12 klasių? Visąlaik jaučiau spaudimą aplinkui, bet labai norėjau spjauti į viską“, – laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakos vaikinas.

Taip vieną dieną ir padarė. Su draugu iš Lietuvos Titas tiesiog aklai dūrė į žemėlapį ir pataikė į Kipro salą. Taip ir atsidūrė šioje saloje. Tiesa, pradžia nebuvo tokia sklandi, kokios jie tikėjosi. Tačiau šiuo metu Kipre Titas dirba barmenu ir sako, jog myli savo darbą ir džiaugiasi kiekviena diena.

Visais savo planais ir apmąstymais apie ateitį Titas dalijasi ir su Pravieniškių pataisos namuose kalinčiu tėvu: „Jis buvo vienas pirmųjų žmonių, kuris apie tai sužinojo, nes aš su juo atviras, nebijau jam kažką pasakyti. Jis dažniausiai leidžia man suklysti ir suprasti, kad tai yra klaida, kurią aš turėsiu gal vėliau ištaisyti“, – apie santykius su tėvu laidoje pasakoja Titas Vertelka.

Visą vaikystę be tėvo augęs jaunasis Vertelka puikiai prisimena patį pirmą kartą, kai mama ji nuvežė į įkalinimo įstaigą susipažinti su tėčiu. „Kai jį pamačiau, iškart pajaučiau tą ryškiai – tai yra mano tėtis. Žinojau, kad ten mano tėtis ir labai džiaugiausi“, – laidoje „(Ne)emigrantai“ atvirai kalba Titas Vertelka.

Vertelkos pavardė Lietuvoje žmonėms kelia šiurpą. Titas neslepia – tai jis jautė visą gyvenimą, kai tik kam nors prisistatydavo. Per daug metų matė ir girdėjo pačių įvairiausių reakcijų. Tačiau slėpti to, kas jis yra, niekada negalvojo.

Neretai žmonės įsivaizduoja, kad nusikaltėlių vaikai skęsta prabangoje, bet Titas sako niekada jos nepatyręs. Kai jo tėvas buvo nuteistas visam likusiam gyvenimui sėdėti už grotų, šeimai nepaliko jokios auksinės skrynelės: „Žmonės galvoja, kad viską gaunu iš tėčio, kad čia tėčio pinigai, kad aš čia aukso luituose gyvenu. Tikrai ne. Gyvenime to nebuvo. Mes su mama ir sese labai paprastai gyvenom.“

„Šeimos, kurioje gimei, nepasirinksi“, – ne kartą pakartoja jaunasis Vertelka. Daug kas jo vietoje galbūt ir būtų išsižadėję tėvo, bet jis pykčio nejaučia. „Tėvas buvo nusikaltėlis, o aš būsiu nuotykių ieškotojas“, – įsitikinęs Titas, pats dar nesuvokdamas, kur jo klajonės gali nuvesti. Viena jis tikrai žino – niekada nevergaus pinigams ir nesistengs tapti turtuoliu, nes iš savo šeimos istorijos mato, kad turtų troškimas nuveda blogu keliu.

Kol žmonių likimus griovęs nusikaltėlis „Pinčia“ sėdi belangėje ir mato tik keturias sienas, jo sūnus Kipre dirba ilgas, naktines pamainas ir mėgaujasi laisvu doro žmogaus gyvenimu. Spalvinga Tito Vertelkos istorija – jau kitą antradienį, spalio 29 d., 19.30 val. laidoje „(Ne)emigrantai “ per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.